Jak się bawić z niemowlakiem?

Sporo specjalistów do spraw edukacji bije na alarm. Nasze dzieci oglądają za wiele TV i przesiadują za długo przed ekranami pecetów. Zabawki dla dzieci są coraz częściej wypierane przez bierne gapienie się na migające obrazki. Komunikaty obrazkowe pokonują książki, które skutecznie rozwijają wyobraźnie. Jeśli wychowujesz dziecko, powinieneś czytać dalej.

To, jakim sposobem wychowasz swoją latorośl, będzie miało wielkie skutki w jego przyszłości. To dowiedziona teza, że maluchy, którym kiedyś czytano bajki przed zaśnięciem, zaczną w przyszłości dużo czytać.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to często najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w tym wypadku – gdy wejdziesz na ten odnośnik, odkryjesz podobne cenne treści.

A to zaś niesamowicie wpływa na ich progres intelektualny. Obecnie trwająca era obrazkowa ukrywa pozytywy, jakie można czerpać z zmieniania wyrazów na wyobrażenia w intelekcie.

zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu rodziców nie ma pojęcia, jak bardzo dobrze dobrane zabawkowe akcesoria dla dzieci (np. ) umieją stymulować dziecięcy mózg. Powinno się nie tracić z oczu faktu, że sama zabawa nie służy jedynie do wywołania uśmiechu na dziecięcej twarzy.

Jeżeli masz chęć zgłębić więcej wiadomości na przedstawiony tutaj temat, to użyj źródła (https://super-edu.pl/) opublikowanych w podobnym tekście.

Nie służy również odciążeniu rodzica w jego obowiązkach wobec malucha. Nasza latorośl powinna się uczyć, jednocześnie bawiąc się. Przykładowo wymyślanie różnorakich rzeczy z klocków Lego świetnie stymuluje intelekt oraz myślenie przestrzenne. Granie z tatą w gry planszowe skłania do przyszłościowego myślenia, zdrowej rywalizacji i kooperacji w celu zdobycia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Kupując zabawki dla niemowląt (szerzej tutaj: ) z okazji świąt Bożego Narodzenia pamiętaj o tych kluczowych sprawach. Nie biegnij za duchem konsumpcji, wybieraj to, co jest praktyczne dla twojego malucha, a nie to, co jest powszechnie i hałaśliwie reklamowane. Nierzadko należy wybrać wbrew preferencjom dzieciaka, lecz to potem da korzyść w przyszłości. Maluch, który wychowuje się w rodzinie, w której uznaje się rolę książek i kształcących zabawek, ma wielką szansę na sukces w dalszym życiu. Wiadomo, że wychowanie dziecka to trudna rzecz. Ale spoglądnijmy na to w ten sposób: dziecko to inwestycja, która z pewnością zaprocentuje.