Jak zorganizować pogrzeb, ażeby wszystko było w należytym porządku? O czym niezbędnie trzeba pamiętać?

Nadchodzi ten bardzo niemiły dzień, jak umiera bliska nam osoba. To niby normalna kolej rzeczy, lecz ciężko nam się z tym pogodzić. Co więcej, jesteśmy zobowiązani zorganizować pogrzeb, a w tej okoliczności jest to tym bardziej trudne|ciężkie|problematyczne. Z pomocą naszego poradnika można jednak sobie z tym dać radę, nawet w tak ciężkich chwilach.

Na początek powinniśmy mieć kartę zgonu, ponieważ to niezbędny dokument, o który musimy się postarać, jak odchodzi bliska nam osoba. Bez niego nie będziemy mogli pochować

kamieniartswo warszawa

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com

zmarłego, nikt bowiem nie udzieli nam transportu zwłok do kostnicy miejskiej, identycznie żaden urząd stanu cywilnego nie wyda nam aktu zgonu.

Wydanie takiej karty jest bezpłatne. Mając już kartę zgonu, należy zawiadomić zakład pogrzebowy – zajrzyj koniecznie -, który przewiezie ciało zmarłego do własnej chłodni lub kostnicy miejskiej. W sieci można wyszukać setki adresów zakładów pogrzebowych, funkcjonują też one w pobliżu szpitali oraz na cmentarzach. Możemy skorzystać z usług zakładu, który pomoże na zorganizować wszelkie formalności jakie mają związek z organizowaniem pogrzebu.

Pamiętajmy, ażeby podpisać z nimi umowę z dokładnym wyszczególnieniem cen usług, za które powinniśmy zapłacić, np. jak planujmy, iż interesujące są dla nas pomniki granitowe, to to musi być w umowie. Z zakładem należy określić datę pogrzebu lub kremacji, a też wybór cmentarza i miejsce pochówku, wybór trumny czy typ obrządku religijnego. Pracownicy takiej firmy będą również niezbędni w zorganizowaniu aktu zgonu i zasiłku pogrzebowego, chociaż oczywiście po zaświadczenia powinniśmy udać się osobiście. Tak naprawdę jedynie od nas jest zależne, na jakie usługi się zdecydujemy z całej oferty firm pogrzebowych.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetne źródło. Sprawdź, to również okaże się dla Ciebie wartościowe.

Można więc dobrać trumnę i zamówić kondukt żałobny, możemy jednak tego rodzaju firmie zlecić każdą rzecz, a to na pewno najbardziej odpowiednie rozwiązanie, kiedy nie można sobie poradzić ze stratą oraz nie mamy siły, ażeby to wszystko załatwiać. Tak się przykładowo dzieje, kiedy umiera dziecko. Taka firma więc wybierze nagrobki dziecięce (więcej na stronie), kupi ubranie dla zmarłego, uczesze go, umyje, zapewni wieńce, wydrukuje klepsydry i zamówi nekrologi w prasie.