Który męski zegarek kupić?

Pokazuje czas, ale to nie jedyna jego rola. Zegarek to przede wszystkim dodatek uwydatniający prestiż noszącego go mężczyzny. Dobra renoma nie starczy, zegarek trzeba dobrać do ubioru a także okazji. W jaki sposób to zrobić, ażeby nie popełnić zbrodni przeciwko modzie? Tego dowiesz się z niniejszego informatora.

zegarmistrz

Autor: R∂lf Κλενγελ
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy sądzą, iż nabycie drogiego, gustownego zegarka to zwyczajnie snobowanie się a także wybór, który nie ma praktycznego uzasadnienia. Reguły dobierania zegarka męskiego, szczególnie tego wizytowego jak też wieczorowego, są jednakże tak samo ważne jak zasady dobierania krawatu lub garnituru. Do pewnych eleganckich strojów zwyczajnie nie wypada założyć pewnych wariantów zegarków. Z kolei poranny jogging z wytwornym zegarkiem na ręku można także uznać za pogwałcenie modowego kodeksu. Żeby dobrać dobry zegarek trzeba wziąć pod uwagę zarówno jego ergonomiczność, jak i wygląd. Powiada się, że najistotniejszą własnością zegarka męskiego jest jego „dusza”. W jaki sposób dobrać doskonały zegarek znajdź informacje dla siebie?

Spotkanie biznesowe, sygnowanie ważnego kontraktu – oto okazje, na jakie na pewno przyda Ci się należyty, wizytowy zegarek. Nazwa „wizytowy” wiąże się nieodłącznie z klasycznym strojem, a więc garniturem o klasycznym kroju, najlepiej w

zegarek

Autor: Sharkomat
Źródło: http://www.flickr.com

odcieniach: granatowym, szarym, brunatnym, piaskowym. Zegarek wizytowy to również model klasyczny, najlepiej na skórzanym pasku, z wyrazistą tarczą. Powinien być stylowy, a równocześnie wygodny, to podstawa. Składniki ozdobne, bardzo rzucające się w oczy są w wypadku owego zegarka niewskazane.

Wytworne przyjęcie, ceremonia – na podobne okazje wkładamy pełny, trzyczęściowy gajer a także szykowny, wieczorowy zegarek. Musi się wyróżniać: klasyczny styl, ale oryginalna, bogata forma. Wszelkie zdobienia są jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, iż pasują do okrycia (nie gryzą się z nim). Praktyczna rola takiego zegarka jest na drugim planie, stanowi on przed wszystkim ozdobę, efektowny dodatek, zaznaczający wagę okazji, lecz też status społeczny noszącego go pana.

Spodobał Ci się nasz wpis? Przejdź więc do kolejnego tekstu i dowiedź się jakie dodatkowe źródło stało się naszą inspiracją. Przyjemnej lektury!

Tarcza może być większa aniżeli tradycyjna, liczy się raczej surowiec, z jakiego jest wykonana, w najwyższym stopniu eleganckie jest złoto.

Zegarek sportowy przydać się może każdemu, kto uprawia sport i nosi się na sportowo. Nietypowy kształt koperty, elektroniczna tarcza, pas z tworzywa sztucznego, a przy tym wodoodporna obudowa. Zegarki sportowe winny być przede wszystkim odporne i praktyczne. Należy pamiętać, że sportowy zegarek nadaje się jedynie do sportowego, nieoficjalnego stroju. Nabywając wysokiej klasy zegarek możemy być pewni, iż zegarmistrz przez długi czas nie będzie nam potrzebny.