Gdzie wyjechać na letni urlop? Polskie morze to świetny wybór

Planując wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, musimy podjąć decyzję, w której z pięknych miejscowości leżących nad morzem chcielibyśmy spędzić wczasy. A wybierać naprawdę jest w czym. Każdy z nas pragnie, by w okresie letnim wyrwać się chociaż na kilka krótkich chwil z codziennego kieratu i złapać oddech nad brzegiem morza.

Jednym z miejsc, które naprawdę trzeba odwiedzić jest Ustka. Ustka noclegi Szymbark – sprawdź przykłady – oferuje właściwie w każdej części miasta . Ten cieszący się popularnością nadmorski kurort w okresie wakacyjnym tętni życiem, jest pełen słońca i zachęca do plażowania i doskonałej zabawy. Dokładnie taka jest Ustka. Noclegi, które oferują mieszkańcy sprzyjają poznawaniu interesującej historii Pomorza.

Warto więc odwiedzić nie tylko plażę, ale podczas spaceru obejrzeć bliżej architekturę miasta, zgłębić jego historię. Wszak w odległych czasach większość budynków obecnych w Ustce stanowiło centra skupiające mieszkańców tej osady o charakterze rybackim. Warto więc właśnie z tego powodu podjąć decyzję o spędzeniu wypoczynku w Ustce.

Mielno

Autor: powazny
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które wolą swój urlop spędzić w miejscach bardziej wysuniętych na zachód, muszą wybrać Mielno . Noclegi są w tym mieście w zaskakująco korzystnych cenach. Ponadto, nie musimy się martwić o miejsce do spania, odwiedzając Mielno noclegi możemy znaleźć bezpośrednio po opuszczeniu pociągu. Gościnni mieszkańcy tej leżącej nad morzem miejscowości wyczekują przyjezdnych i proponują im szeroką bazę noclegową. Mielno przez naprawdę dużą grupę osób określane jest „polską Ibizą”. Z tego powodu w czasie wakacji chętnie odwiedzane jest przez młodych ludzi żądnych wakacji pełnych wrażeń.

To położone nad morzem miasteczko pełne jest klubów i dyskotek. W sezonie urlopowym imprezy trwają w nich aż do wschodu słońca, a nieraz po pełnej emocji nocy, zabawa przenosi się bezpośrednio na skąpane w letnim słońcu plaże. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym nadmorskim mieście? Mielno to także miasteczko, w którym powinno się spróbować bałtyckich ryb, które prosto z rybackich kutrów znajdują się w kuchni. Znakomicie przyrządzone ryby w przybrzeżnych smażalniach i wędzarniach przypadają do gustu i tym młodszym, i tym nieco starszym. Szczególnie po całodziennym plażowaniu trzeba skusić się na rybkę.