Wakacje u zachodnich sąsiadów

Dla Polaków, Niemcy to przede wszystkim kraj zarobkowy, do którego wyjeżdża się do pracy. Jednak coraz więcej naszych rodaków, szczególnie ludzi młodych, wybiera się za zachodnią granicę również w celach urlopowych. Nic w tym dziwnego, państwo to posiada liczne atrakcje turystyczne, nie tylko w okresie letnim.

Stolica

Berlin jest miejscem, do którego często się wraca. Może nie urzeka architektonicznie, jednak jego wielokulturowość i nowoczesność, jest atrakcyjna dla wielu ludzi. Jeśli udajemy się do tego miasta na kilka dni, warto zakupić kartę miejską w cenie 40 Euro. Umożliwi nam ona darmowe wejście do większości muzeów, do zoo, przejazdy komunikacją miejska na terenie całego miasta, oraz zniżki w restauracjach. W czasie podróży po Berlinie, warto zahaczyć o Kreuzberg, awangardową dzielnicę miasta. Znajdziemy tam liczne galerie sztuki, restauracje z ciekawym, orientalnym jedzeniem.

Masz wrażenie, że pokrewne teksty rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://www.scootive.pl/mgp) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Fani muzyki rockowej powinny udać się do Coretex-u, legendarnego sklepu muzycznego, w samym sercu dzielnicy.

Jedzenie

Niemcy słyną z kuchni raczej ciężkostrawnej, jednak polskie żołądki powinny sobie z nią poradzić. Jest to kraj kiełbasy, currywurst – ichni specjał – można dostać praktycznie na każdym rogu ulicy. Do tego jeszcze tradycyjna sałatka ziemniaczana i można najeść się do syta. Podstawowym mięsem jest wieprzowina pod każdą postacią – wurst, frankfurterka, golonka, szynka westfalska i wiele innych. 11 listopada, w święto Marcina, na niemieckich stołach gości gęsina. Z napojów niekwestionowanym królem jest piwo.

Octoberfest

W październiku, turyści z całego świata zjeżdżają na dożynki chmielne, organizowane w Bawarii. Średnia liczba uczestników oscyluje w okolicach 6 milionów. Festiwal, organizowany nieprzerwanie od 1810 roku, serwuje tylko najlepsze miejscowe browary, posiadające specjalny atest. Są to piwa marcowe, do 6,2 % alkoholu, podawane w tradycyjnych, litrowych kuflach, w cenie 10 euro. Kelnerki obsługujące imprezę, znane są z tego, że unoszą do 10 sztuk wypełnionych napojem kufli. Naczynia te, można nabyć jako pamiątkę, w jednym z licznych sklepików dla turystów.

Warunki

Niemcy (przewozy do niemiec – kliknij tutaj) znane są z tanich artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Mniej niż w Polsce zapłacimy również za piwo zakupione w sklepie. Ten sam trunek serwowany w lokalu, kosztuje około 2 – 3 euro (za 0,5l). Najbardziej ekonomiczną opcja noclegowa są hostele – ceny w Berlinie zaczynają się od 20 euro za noc.

Za zachodnią granicą czekają na nas liczne atrakcje, miło spędzimy tam weekend, jak i dłuższy pobyt. Niemcy mogą poszczycić się pyszną kuchnią i znakomitymi piwami, co jest niewątpliwym atutem tego kraju.