Zapobiegnij katastrofie i karom, organizacja imprez masowych – główne zagadnienia, o których dobrze pamiętać.

Przy organizacji imprez masowych musimy nie zapomnieć o jednym głównym zagadnieniu, które jednak powraca co jakieś czas. Nasze wydarzenie staje się wystarczająco sporo po osiągnięciu 1000 uczestniczących. Powinniśmy wtedy zgłosić i zabezpieczyć całość wydarzenia. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy 900 osób, to nie usprawiedliwia nas to od myślenia.

Gdy jednak przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę musimy pogodzić się z tym, że czeka nas wizyta w kilku lokalach. [

ogrodzenie pełne

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw swe kroki powinniśmy skierować do burmistrza, który najpierw udzieli nam zgody na organizację wymarzonej imprezy. Bez tego mamy do wyboru tylko ograniczyć ilość uczestników lub usunąć wydarzenie. Jednak jeśli mamy już wcześniej wynajęte od miasta miejsce, z tym pozwoleniem nie powinno być kłopotów. Podobnie sprawa się ma na komisariacie i przy ratownikach medycznych. A gdy już mamy miejsce wypadałoby pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Pewnie przy takiej imprezie chcemy zaprosić jakąś gwiazdę.

Jeśli naprawdę pragniesz bardziej poznać takie zagadnienie, kliknij ponadto tu i zdobądź pomocne info (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-piaseczno). Ono na pewno będzie dla Ciebie użyteczne.

Powinniśmy wziąć pod uwagę, że im ogromniejsza sława owej osoby, tym często solidne wymagania. I nie tylko mam na myśli szampana do garderoby, ale przede wszystkim o barierki zaporowe . Przykładem niech będzie niedawny event The Prodigy na Przystanku Woodstock. Dokładnie na nim pojawiły się niespotykane tam dotąd wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Często jednak to za mało. Główne gwiazdy trzeba lokować w odpowiednio do tego wypożyczonych halach i klubach. A wszystko to z powodu potrzeby, jakim bywa ogrodzenie pełne, jakie to normalnie nie da się umieścić w wielu odkrytych lokalizacjach. Większość fanów jest już raczej do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w przednim rzędzie o barierki zaporowe jest tak jakby swoistym rytuałem. Poza tym wypadałoby można zadbać o firmę z ochroniarzami, najlepiej sprawdzoną, która ma wykwalifikowaną, dobrze zbudowaną kadrę.

W sytuacji,gdy chcemy także żywność na nasze wydarzenie, musimy liczyć się z kontrolą sanepidu. A to niestety może skończyć się z obfitymi karami.
Jak widać, organizator ma dużo spraw na głowie, a te powyższe to niestety tylko szczyt góry lodowej..