Detektyw potrzebny od zaraz

W Polsce pracować w charakterze prywatnego detektywa może każdy, kto uzyska licencję na stosownym egzaminie, oraz spełnia szereg warunków określonych w ustawie. Dokument ten wydawany jest przez komendanta wojewódzkiego policji. Poza granicami Polski słowem „detektyw” można określić również członka policji bądź służb rządowych. Zawód detektywa osobom kojarzy się z efektownymi pościgami i strzelaniem z broni palnej, jednak te elementy niekoniecznie są jego codziennością. Detektywi zmagają się również z bardziej prozaicznymi problemami.

Wynajęcie detektywa to nie scenariusz rodem z filmów, czy książek o tematyce kryminalnej. Niczym się to nie różni od wynajęcia księgowego czy hydraulika. Detektyw to to po prostu specjalista tylko, że w innej branży oferujący nam skorzystanie z usług za odpowiednim wynagrodzeniem. Biura detektywistyczne (poznaj ofertę detektyw24) obecnie mają swoje siedziby w każdym dużym mieście. Jeśli poszukiwany jest detektyw Warszawa z pewnością jest jednym z tych miast, w których znajdziemy ich najwięcej. Poza kontrolowaniem i śledzeniem osób, agencje detektywistyczne oferują jeszcze takie usługi jak zbieranie materiałów dowodowych na potrzeby toczącego się lub przyszłego postępowania sądowego, poszukiwanie osób, które uciekły lub zaginęły, czy też sprawdzenie firmy, z którą zamierzamy prowadzić interesy.

dwoje ludzi na korytarzu

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Prywatne agencje zatrudniające detektywów świadczą niezwykle bogaty zakres usług. Współczesny Sherlock Holmes trudni się na przykład takimi sprawami, jak: odkrywanie majątku i miejsca ukrywania się dłużników oraz ich finansów, prowadzenie poszukiwań zaginionych ludzi i mienia, gromadzenie i dokumentacja materiału dowodowego oraz ocena, pomoc w windykacji, ocena wiarygodności informacji, badanie przeszłości konkretnych osób, obserwacja, odszukiwanie aparatury podsłuchowej, udzielanie porad prawnych i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej efektownych zadań. Do profesjonalnego detektywa (szerzej: ) można się zwrócić z każdym nurtującym problemem lub będąc w trudnej sytuacji losowej i można być pewnym, że dołoży on wszelkich starań aby problem rozwiązać. O zwiększającym się zapotrzebowaniu na tego typu usługi mówi częstotliwość wyszukiwania w Internecie fraz w rodzaju „detektyw Kraków”.

lupa

Źródło: http://www.sxc.hu/

Agencje detektywistyczne działają w oparciu o ustawę o usługach detektywistycznych oraz jako działalność regulowana na podstawie pozwolenia wydawanego przez MSWiA. Detektywi mogą wykonywać swoje czynności w formach i zakresie niezastrzeżonych przez inne przepisy dla organów oraz instytucji państwowych. Ustawa określa też kwestie związane z umową o świadczenie usług detektywistycznych. Poza standardową budową umowy zawierającą miejsce, datę, określenie stron (zobacz pozycjonowanie stron) umowy, typu zlecanych czynności oraz wysokości i formy zapłaty wynagrodzenia należy z uwagą wczytać się w warunki pod jakimi detektyw będzie świadczył na naszą rzecz swoje usługi.

Jeżeli miejscowością, w którym chcemy, aby działał nasz detektyw Gdynia jest czy Sopot, to nie ma sensu wynajmować fachowca z drugiego końca kraju – lepiej jest poszukać kogoś na miejscu . Ważne jest to, że będzie on orientował się świetnie w miejscowych realiach, a po drugie jako zamawiający nie zapłacimy za podróże i noclegi.