Domena to połowa sukcesu

Postanowiłeś założyć stronę dla siebie lub firmy? Nieodzowna będzie domena internetowa. Co nam mówi ten termin? W skrócie: jest to nazwa, pod którą kryje się Twoja strona internetowa, jak również Twój e-mail. W przypadku gdy wpiszemy naszą nazwę domeny do paska adresu przeglądarki a następnie wciśniemy Enter, otworzy się strona, którą domena reprezentuje. To cała tajemnica domeny.

praca zdalna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Każda strona w internecie musi więc posiadać swoją domenę, aby móc należycie funkcjonować. Wiedzmy, że rejestracja domeny powinna być krokiem przemyślanym, aby nie naraziła nas na straty – zatem wskazane jest przeznaczyć na to zadanie przynajmniej krótką chwilę. Jak więc wybrać dobrą nazwę domeny?

Na efektywną promocję w internecie składa się przede wszystkim nazwy domeny. Wybierzmy prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Im mniej znaków, tym lepiej. Nie jest to proste, albowiem na rynku domenowym jest coraz „ciaśniej” i większość interesujących nazw jest już dawno zajętych. Zadanie więc nie należy do najłatwiejszych.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nazwa domeny powinna stanowić w pewnym sensie wizytówkę firmy, dlatego jeśli krótki adres będzie niedostępny – przetestujmy nazwy dwuczłonowe. Unikajmy podawania w nazwie cyfr oraz stawiania obok siebie podobnych w zapisie liter np. „i” czy „l”. Sprawdźmy też, czy domena, którą mamy zamiar się posługiwać jest łatwa do zapamiętania. Dobrym testem na zapamiętanie domeny jest podanie nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu przyjaciołom. Jeżeli zapamiętanie domeny nie będzie stanowiło dla nich kłopotuoznacza to, że wymyśliliśmy właściwą nazwę.

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się „blogowanie”. Jeśli i Ty wybrałeś domenę z imieniem i nazwiskiem, idealnie nadaje się ona do rozpoczęcia przygody z blogiem, a w przyszłości być może zarabiania na nim. Posiadanie własnej domeny internetowej ma kilka zalet. Oczywistą jest postrzeganie bloga przez czytelników. Blog wzbogacony o własną domenę odbierany jest jako bardziej profesjonalny i fachowy od blogów tworzonych w darmowych serwisach.

Czy artykuły opublikowane na tej witrynie Zabiegi nawilżające w pełni Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Dodatkowy plus to możliwość budowania swojej marki pod określoną nazwą. Ostatni powód dla którego warto mieć własną domenę to fakt, że takie blogi traktowane są lepiej przez wyszukiwarki internetowe, co przekłada się na wyższe pozycje w rankingach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *