Jak bezpiecznie używać z Internetu?

Korzystanie z Internetu ma wiele atutów. Pozwala nie jedynie dowiadywać się o nowych rzeczach i podtrzymywać relacje z bliskimi nam osobami, ale też poszukiwać najróżniejszych plików jak i materiałów, które mogą być dla nas naprawdę przydatne. Należy jednakże pamiętać o tym, iż korzystając z tego rodzaju materiałów należy stosować się do ustalonych zasad, bowiem można prosto naruszyć prawa autorskie. O czym należy pamiętać?

uzytkownik internetu

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Między innymi istotne jest to, by każdorazowo sprawdzać, czy pobranie jakiś materiałów z Internetu jest zgodne z prawem. Niezwykle nierzadko zdarza nam się pobierać fotografie z przeróżnego typu serwisów i wykorzystywać je na własnych blogach lub stronach internetowych. Postępowanie takie może nam przysporzyć wiele kłopotów, dlatego rozsądniej jest tego unikać. Zwłaszcza, iż w Internecie działa sporo stron www, z których można pobrać zdjęcia, jakie można w dowolny sposób użytkować i modyfikować. Prawa autorskie w Internecie można złamać też na mnóstwo innych sposób. Choćby ściągając utwory muzyczne lub programy z nielegalnych źródeł (więcej przykładów: prawo Fuzje i przejęcia autorskie w sieci internetowej). Zazwyczaj producenci oprogramowania udostępniają bez opłat jedynie wersje demo, zatem możemy z dużym prawdopodobieństwem uznać, że pełne wersje oprogramowania w zdecydowanej większości przypadków są nielegalne. Aby być nieco bardziej świadomym w temacie praw autorskich w sieci, powinniśmy sięgnąć po kilka pozycji książkowych lub przynajmniej niedługie artykuły, jakie odnajdziemy w sieci.

Dzięki temu dowiemy się, czego powinniśmy unikać, czym jest wzór przemysłowy (niezbędne informacje: wzór przemysłowy) , jakiego rodzaju konsekwencje grożą nam za naruszenie czyichś praw autorskich jak i jak robiona jest wycena znaku towarowego (więcej szczegółów: JWP Rzecznicy Patentowi). Odszukanie tego rodzaju tekstów nie stanowi jakiegokolwiek kłopotu, ponieważ pochwalić się mogą one niezwykle dużą popularnością.

znak prawniczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zawsze również możemy swoje wątpliwości rozwiać na jednym z forów prawnych albo w czasie odwiedzin w miejscowej kancelarii prawnej. Warto wobec tego z takiego rodzaju możliwości korzystać.