Z jakiego powodu bierzemy się za tuning posiadanego ukochanego auta?

Najbardziej znaczącym powodem, dla którego wykonujemy tuning swojego pojazdu jest pragnienie polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są również właściciele pojazdów, którym dodatkowo zależy także na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To właśnie dlatego w odniesieniu do tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może bez przeszkód mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na zamianie silnika – więcej. Można zdecydować się na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacząco zwiększy się moc naszego samochodu. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na zwiększeniu mocy silnika, ale również na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, zobacz .

Istnieje bonus dla osób, które potrzebują uzupełniających danych – zobacz informacje tutaj. Odnosi się ono do analizowanego w tym artykule tematu.

Wspomniany eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i wyraźnie mniejszym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie spadku zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje jednocześnie, że samochód w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem o charakterze mechanicznym a tym optycznym są znaczące różnice. Ten drugi zdaniem osób, które go wybierają ma poprawiać stronę estetyczną samochodu. Stąd w wielu wypadkach zamieniają oni tłumik , który miał charakter fabryczny na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. Czasem niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to co stwierdzisz, kiedy poznasz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tutaj i sprawdź.

Jeśli tuning optyczny nie będzie wykonany razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego przeprowadzeniu wyraźnie zmniejszy się osiąg samochodu, czy też zmniejszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które nazywamy tuningiem tak naprawdę wprowadzane są w celu poprawy osiąganej prędkości czy mocy silnika.

Decydując się na tuning o charakterze mechanicznym, trzeba zawsze jego przeprowadzenie zlecić bardzo dobremu fachowcowi. Jeżeli jego konkretne elementy zostaną wykonane w sposób nieprawidłowy to samochód może zacząć stanowić nawet duże zagrożenie. Jeśli zamierzamy wykonać tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning ma sens, a samochód nie stanowi zagrożenia.