Jak stworzyć banner reklamowy?

Gdy mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Forma promocji uzależniony jest naturalnie od typu działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów albo usług. Można promować się w sieci, w różnego rodzaju katalogach firm, możemy zamieszczać reklamę graficzną w branżowych portalach, na blogach albo forach internetowych. Należy również wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Formy reklamy
Reklama outdoorowa może mieć bardzo różnorodne formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy.

Czy nasz post wydaje Ci się intrygujący? Chcesz poznać więcej treści na zbliżony temat? Zatem idź dalej (http://www.snmw.pl/skup-monet-opole/) i czytaj nowy wpis.

Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane zwykle w ściankach przystanków tramwajowych, ale także wolnostojące. Mnóstwo płotów czy ścian obwieszonych jest wszelkiego rodzaju bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siatkach. Jeżeli chodzi o reklamy zewnętrzne, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy przede wszystkim przygotować projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, gdzie chcemy taki banner umieścić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, ale nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie z łatwością można znaleźć sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zazwyczaj podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia materiałów reklamowych. Folie, ramki, wszelkiego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma też większego problemu, by w drukarni zlecić wydrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Powinna to być oczywiście dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Wieszanie bannerów
Nie wolno oczywiście umieścić bannera w każdym miejscu.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tutaj. Zaprezentowane tam wiadomości również Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (http://www.wonia.pl/dekoracje-slubne/)!

Powinniśmy zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania bannerów reklamowych w naszym mieście. Czasami wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest również zgoda z Urzędu Miasta. Stworzenie reklamy wymaga trochę pracy, lecz jeżeli dobrze ją zaprojektujemy na pewno przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – telebimowa reklama w Cieszynie.