Jak małe dzieci będą spełniać marzenia i pragnienia, aby stać się kierowcami ciężarówek.

Sporo małych chłopców ma takie marzenie, żeby kiedyś usiąść w kabinie ogromnego tira i wyjechać w trasę. I część z nich spełnia te marzenia, zostając w życiu dorosłym zawodowymi kierowcami. Jednak dziecięce wyobrażenia o kierowcach mają się nijak do rzeczywistości.

Dla takich chłopaków zawód ten kojarzy się przede wszystkim z przygodą, przejeżdżaniem tysięcy kilometrów i poznawaniem świata. Tymczasem praca zawodowego kierowcy przede wszystkim będzie ogromnie odpowiedzialna, a równocześnie też bardzo wyczerpująca i ciężka. Odpowiedzialna dlatego, że jadąc ciężkim na kilkadziesiąt ton autem trzeba wziąć odpowiedzialność za pozostałych uczestników ruchu, którzy w starciu z takim pojazdem mają niewielkie szanse. Dlatego też podczas jazdy nie można pozwolić sobie nawet na chwilę dekoncentracji czy nieuwagi, bo może się to skończyć jakimś zdarzeniem drogowym. Zaczynając jazdę należy również być wypoczętym, wiadomo przecież że duże zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą są powodem wielu groźnych wypadków, jakich uniknąć by się dało, jeżeli kierowca by się zwyczajnie wyspał.

Wspominane było, że praca kierowcy ciężarówki jest trudna, i niestety taka jest prawda. Kierowcy przebywają przez większość swojego życia w trasie, jeżdżąc po całym kraju czy nawet Europie. W domu niekiedy są tylko gośćmi, zjawiają się na chwilę i jadą w kolejną trasę.

Chciałbyś przeglądnąć kolejne ciekawe posty? Zachęcamy w takim razie na stronę autora (http://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-szczecin). Tam czekają na Ciebie dokładne szczegóły.

A w czasie jazdy też różowo nie ma. Ciągłe kontrole itd, pilnowanie czasu i równoczesne naciski na odpowiednio szybkie dowiezienie towaru na miejsce sprawiają, że stresu im raczej nie będzie brakować. Równocześnie jest to zawód, jaki wymaga ciągłej nauki. Trzeba na bieżąco znać przepisy z każdego kraju do jakiego się jeździ, a te niestety lubią się często zmieniać. Oprócz tego trzeba regularnie odbywać szkolenia kierowców samochodów ciężarowych, jakie pozwalają na przedłużenie prawa jazdy na kierowanie tego typu pojazdami. Szkolenia takie trzeba robić co pięć lat, jeżeli nie zrobi ich się we właściwym czasie to pomimo posiadania prawa jazdy jazda samochodem nie będzie możliwa.