Podstawowe sposoby i pomysły na to, jak najlepiej można poddać tuningowi swoje auto

Wielu właścicieli pojazdów w pewnej chwili decyduje się na to o tym, aby auto w jakiś sposób tuningować. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, dużo wydać również można na taką przyjemność, zwłaszcza jeżeli się zechce sporo poprawić. Prace tuningowe najczęściej obejmują dwa podstawowe obszary, czyli wygląd i układ jezdny. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning będzie przede wszystkim obejmował wymianę niektórych części samochodu.

Na pewno do zamontowania będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli spasują do koloru nadwozia to mogą być klasycznie czarne. Pomyśleć również można o wymianie reflektorów z przodu.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na podobny temat – w nim znajdziesz ważne treści. Zatem idź do serwisu (https://www.pillowplate.pl/) i ciesz się tym.

Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, dzięki specjalnej konstrukcji nie tylko znacznie wydajniej świecą, lecz również nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeżeli budżet pozwoli, to na pewno bardzo dobrą opcją przy tuningu będzie pomalowanie karoserii. Przy takim malowaniu można nieco poszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze też się prezentują różnego rodzaju hydrografiki i malowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli kwestie wyglądu będą zamknięte, to przyglądnąć się będzie można wnętrzu samochodu. Z kolei tutaj tuning najczęściej będzie polegał na powiększeniu mocy jednostki napędowej, a często równocześnie z tym można zredukować zużycie paliwa.

Ten proponowany artykuł, który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych treści na przedstawiany wątek – zobacz też odmienne teksty zawierające nie mniej satysfakcjonujące wpisy.

Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet dwadzieścia procent wzrostu mocy jest dość drogie. Koszt takich modyfikacji, łącznie z badaniami w hamowni będzie się zaczynał od około tysiąca złotych, ale może być nawet dwukrotnie droższy.

Doczytaj:

Alternatywnie można zastosować chip box, układy kontrolerów do samodzielnej instalacji są dość powszechne i wielu kierowców je kupuje. Ich ceny są bardzo różne, rozpoczynają się od stu pięćdziesięciu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Zaletą takich układów jest to, że się je szybko zakłada i w razie konieczności można też szybko odłączyć. Powiększając moc silnika pamiętać też trzeba o usprawnieniu innych elementów pojazdu. Z pewnością warto wtedy pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się pewnie też sprawny, sportowy układ wydechowy.