Jedną z najbardziej istotnych decyzji dla naszego dziecka jest wybór szkoły. Jaką więc wybrać szkołę – prywatną czy państwową?

Istnieje takie powiedzenie, że małe dzieci to jeszcze dosyć mały kłopot, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie należy brać go do siebie, bo przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Mimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej schowane jest ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości w rodzaju, jak spowodować, żeby nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się dobrze i czuło radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Takie wątpliwości zwłaszcza dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru pomiędzy szkołą prywatną i publiczną. Owszem, wybór szkoły nie jest tak naprawdę łatwy, a wakacje to dla mamy i taty, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, czas stresu oraz niepewności. Bo jakiego rodzaju szkoła zapewni najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o placówki prywatne oraz państwowe, to jeden jak i drugi typ szkoły oferuje coś innego. Nieprawdą jest jednakże to, że szkoły państwowe z założenia są gorsze, gdyż dużo zależy od tego, do której szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będzie kontakt i tak dalej. Identycznie, zbyt wiele mitów narosło wokół prywatnych placówek.

Że jak prywatna szkoła podstawowa, to od razu dzieci z bogatych rodzin, posiadające markowe ciuchy, z modnymi gadżetami, gdzie oceny są kupowane przez rodziców. To oczywiście nieprawda, a dodatkowo, coraz większa ilość rodziców zdecydowana jest na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, iż zapewnią swojemu dziecku lepszą edukację. I jest w tym rzeczywiście dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem najistotniejsza jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i mniej problemowy kontakt z nauczycielem Z innej strony mamy dość znaczną ofertę zajęć pozalekcyjnch, tak więc wolny czas może być niezwykle efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest bardziej łatwy dostęp do wsparcia dydaktycznego, większa protekcja, i co ważne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niepożądanego towarzystwa.

Warty zainteresowania tekst, nie sądzisz? Jeśli tak uważasz, to ponadto zobacz treść w serwisie, którą również zapewne uznasz za wartościową.

Jednocześnie, mniejsza styczność z różnymi używkami, jak alkohol lub narkotyki. Ważną sprawą jest również to, że nauczyciel ma stały kontakt z rodzicem, dzięki czemu jesteśmy w stanie informować o postępach w nauce, a w razie czego prędko reagować. Coraz więcej powstaje takich placówek, zwłaszcza w dużych miastach, jak Wrocław, ale nie tylko.