Najistotniejsze kwestie związane z rozwodem

Rozwód to nadzwyczaj trudna sytuacja życiowa, która zdoła powodować niemało przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal albo także stres. Jest to pewno jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie wolno podjąć, jednakże nieraz rozwód okazuje się najlepszym wyjściem. Jak w małżeństwie nastąpił skończony rozpad więzi w wymiarze psychicznym, majątkowym i fizycznym i nie ma nadziei na regenerowanie tych więzi, wtenczas warto zastanowić się nad rozwodem. Stałe kłótnie, nieporozumienia, niedobór zaufania do współmałżonka czy problemy finansowe prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie wyłącznie sami współmałżonkowie, lecz dodatkowo dzieci.

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Pragnąc rozpocząć postępowanie rozwodowe, powinniśmy z początku wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z wydatkiem w wysokości około 600 złotych. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób napisać taki wniosek oraz gdzie go złożyć, musimy zwrócić się o pomoc do obeznanej kancelarii prawnej, która zajmuje się rozwodami; zobacz Stosowny adwokat pomoże nam przyrządzać wniosek, i także będzie służył pomocą podczas całkowitej rozprawy rozwodowej. Osobiste załatwianie spraw połączonych z rozwodem zdoła być dla nas naprawdę niesłychanie trudne i kłopotliwe, wobec tego warto mieć fachowe wsparcie. Sąd może wydać trzy warianty wyroku – w którym winna jest jedna strona, w którym winni są oboje małżonkowie lub bez orzekania winy. Sąd nie zdoła orzec rozwodu jeżeli wiązałoby się to ze stratą małoletnich dzieci, jeśli pozew składa małżonek winny rozkładu pożycia albo o ile jest to przeciwne z zasadami współżycia społecznego.

sąd

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych sytuacjach sąd może jednakże orzec o separacji. Czasem wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, albowiem masa małżeństw będących w separacji potrafiło się później porozumieć oraz dogadać. Nim więc zdecydujemy się na ostateczne zakończenie małżeństwa, inaczej rozwód, zastanówmy się nad separacją.

Przeczytaj ten intrygujący tekst i odkryj więcej tutaj (http://www.esoil.pl/k,134,kleje-przemyslowe). Z pewnością nie będziesz żałować. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

Zdoła okazać się, że uratuje ona nasze małżeństwo.