Najistotniejsze kwestie związane z rozwodem

Rozwód to nadzwyczaj trudna sytuacja życiowa, która zdoła powodować niemało przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal albo także stres. Jest to pewno jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie wolno podjąć, jednakże nieraz rozwód okazuje się najlepszym wyjściem. Jak w małżeństwie nastąpił skończony rozpad więzi w wymiarze psychicznym, majątkowym i fizycznym i nie ma nadziei na regenerowanie tych więzi, wtenczas warto zastanowić się nad rozwodem. Stałe kłótnie, nieporozumienia, niedobór zaufania do współmałżonka czy problemy finansowe prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie wyłącznie sami współmałżonkowie, lecz dodatkowo dzieci.

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Pragnąc rozpocząć postępowanie rozwodowe, powinniśmy z początku wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z wydatkiem w wysokości około 600 złotych. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób napisać taki wniosek oraz gdzie go złożyć, musimy zwrócić się o pomoc do obeznanej kancelarii prawnej, która zajmuje się rozwodami; zobacz Stosowny adwokatadwokat (zobacz adwokat we Wrocławiu) pomoże nam przyrządzać wniosek, i także będzie służył pomocą podczas całkowitej rozprawy rozwodowej. Osobiste załatwianie spraw połączonych z rozwodem zdoła być dla nas naprawdę niesłychanie trudne i kłopotliwe, wobec tego warto mieć fachowe wsparcie. Sąd może wydać trzy warianty wyroku – w którym winna jest jedna strona, w którym winni są oboje małżonkowie lub bez orzekania winy. Sąd nie zdoła orzec rozwodu jeżeli wiązałoby się to ze stratą małoletnich dzieci, jeśli pozew składa małżonek winny rozkładu pożycia albo o ile jest to przeciwne z zasadami współżycia społecznego.

sąd

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych sytuacjach sąd może jednakże orzec o separacji. Czasem wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, albowiem masa małżeństw będących w separacji potrafiło się później porozumieć oraz dogadać. Nim więc zdecydujemy się na ostateczne zakończenie małżeństwa, inaczej rozwód, zastanówmy się nad separacją.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię nasz tekst, to na nowej witrynie znajdziesz dalsze informacje (http://komornikwgliwicach.com.pl/komornik-katowice/) na ulubiony przez siebie wątek.

Zdoła okazać się, że uratuje ona nasze małżeństwo.