Własny sklep – co robić, by przyciągnąć przyszłych klientów?

Otwierasz sklep alkoholowy, czy może z odzieżą? To całkiem niezły pomysł na biznes. W końcu ludzie prawdopodobnie nigdy nie przestaną robić zakupów. Jeśli zatem będziesz oferował porządny towar wysokiej jakości, a przy tym w atrakcyjnej cenie, możesz liczyć na to, że nie zabraknie ci klientów i będzie ci się jak najbardziej dobrze powodziło. Jeżeli natomiast masz nadzieję na taki sukces, powinieneś w to najpierw włożyć sporo pracy.

Musisz przekonać mieszkające w pobliżu osoby, rozmaitych potencjalnych klientów, że jest sens u ciebie kupować, że jesteś solidny, uczciwy i że na tle wszystkich innych sklepów warto się wybrać właśnie do ciebie. Żeby tak się jednak stało, trzeba jak najlepiej wszystko zaplanować.

Sprawdź także: Foliograf

reklama outdoor

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym rzędzie skoncentruj się na reklamie. Postaraj się, by było o tobie głośno. Dotyczy to zwłaszcza najbliższej okolicy. W końcu, jeżeli chodzi o dobór sklepów, w których robimy zakupy, decydujące jest zwykle właśnie to, aby znajdowały się w pobliżu. Nikt z nas raczej nie jeździ po bułki, czy mleko na drugi koniec miasta, chyba że do marketu, który lubimy lub w którym jest dość tanio. Ale zazwyczaj wybieramy zazwyczaj sklepy znajdujące się po sąsiedzku.

Odpowiednim rozwiązaniem jeśli chodzi o reklamę będą na pewno plakaty oraz ulotki. Zarazem jedne, jak i drugie możemy wydrukować na standardowej domowej drukarce, choć będą one lepszej jakości, jeśli będziemy mieć dostęp do specjalistycznego sprzętu. Jeśli chodzi o plakaty, to porozwieszajmy je wszędzie w okolicy, niech każdy mieszkaniec je zauważy. Rozdanie ulotek możemy powierzyć nastolatkom. Na pewno chętnie sobie one w ten sposób dorobią. Zadbajmy też o to, aby sklep był jak najbardziej widoczny i to najlepiej z oddali. Świetnym pomysłem są między innymi litery podświetlane od tyłu, które każdy zauważy nie tylko w dzień, ale także w nocy.

Może Cię też zainteresować:

O zdobycie klientów należy zadbać już od początku, od pierwszego dnia działalności.

Ten odnośnik do serwisu przewóz samochodów z belgii kieruje do niesamowicie ciekawej witryny, która ma równie interesujące informacje na omawiany wątek.

Jeżeli będą oni zadowoleni, to później z całą pewnością do nas powrócą. Co więc możemy zrobić? Warto zorganizować atrakcyjne obniżki i promocje. Możemy też wymyślić interesujące konkursy z jakimiś nagrodami, takimi jak chociażby naklejki. Grunt, żebyśmy pozwolili się zauważyć (w pozytywny sposób) i zapamiętać, a na pewno nie będziemy musieli się zamartwiać o zalegający na magazynie asortyment.