Jakie usługi wykonują firmy oferujące sprzątanie biur i domów, na co zwracać uwagę przy wyborze

Utrzymanie czystości w firmie jest bardzo ważną rzeczą. Przecież to tam zdecydowana większość pracujących osób spędza nawet dziesięć godzin na dzień, tak więc jest pożądane, żeby było wokół w miarę czysto. Ludzie bardzo często nawet nie widzą tego, że biuro jest sprzątane, jeżeli będzie się to odbywać wieczorami to mogą nawet nie wiedzieć, kto się tym zajmuje. Jednak właściciel firmy raczej się powinien orientować w tych sprawach, bo to przecież on będzie decydował o tym, kto to sprzątanie będzie realizował, i za wszystko płaci.

Środki czyszczące

Źródło: sxc.hu
Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym sposobem było utrzymywanie ludzi do prac porządkowych na etacie. W większych przedsiębiorstwach w dalszym ciągu takie rozwiązanie się praktykuje, lecz coraz częściej takie usługi są zlecane na zewnątrz. Dla osób zarządzających biurem jest to opcja bardzo wygodna, bo zatrudniona firma sprzątająca (sprawdź również – stefpolcleaning firma sprzątająca) po prostu wystawi fakturę za swoje usługi i nie trzeba o nic więcej się martwić. Całością rozliczeń z osobami sprzątającymi czy zakupem środków czystości będzie się zajmować właśnie ona.

Sprzątające firmy mają szeroki zakres usług, więc tak naprawdę od porozumienia z właścicielem lokalu będzie zależało, co wejdzie w zakres prac do wykonania – klik klik. Zwykłe sprzątanie biur będzie obejmować przede wszystkim odkurzanie dywanów i mycie podłóg, a także starcie kurzy z szafek i półek i przemycie blatów.

Lecz prac te mogą zostać rozszerzone przykładowo o umycie raz na jakiś czas dywanów lub okien, to wszystko będzie zależeć jak zostanie uzgodnione. Sporo firm sprzątających obsługuje nie tylko klientów biznesowych, lecz również osoby prywatne. Dlatego też w zakres ich usług wchodzić również będzie sprzątanie domów i mieszkań, szczególnie przed świętami takie usługi cieszą się popularnością. Na rynku firm które się zajmują sprzątaniem jest duża rywalizacja, więc często będą one walczyć one o klienta przede wszystkim cenami za usługi. Lecz czasami bardzo małe ceny oznaczają nie najlepszą jakość wykonania, z tego też powodu nie warto sugerować się przy wyborze tylko ceną, ale mieć na uwadze jakość usług.

Więcej na ten temat: