Mogłoby się wydawać, że w epoce wszechobecnych tabletów i komputerów taki archaizm jak gry planszowe nie ma racji bytu

Rzeczywiście w którejś chwili cały świat zaczął się zachwycać nowoczesnymi gadżetami, symbolem rozrywki stał się monitor komputera czy laptopa. Ludzie grali albo samemu, albo w internecie, z innymi osobami, lecz w dalszym ciągu było to spędzanie czasu przy sprzęcie elektronicznym. Zwłaszcza przodowali w tym młodzi ludzie, którzy bez przerwy byli na bieżąco z najnowszymi technologiami. I przy takich zachowaniach było niemal pewne, że spędzanie wspólnie wolnych chwil z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej planszówce zaginie zupełnie, że ludzie zaczną całą swoją rozrywkę opierać o najnowsze urządzenia elektroniczne.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak wbrew temu, co prorokowało wiele osób, ta czarna wizja się nie spełnia. Rzecz jasna rozrywki na komputerach zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, lecz w ostatnich latach rosnąca liczba dzieci i dorosłych sięga po jedną z najstarszych form rozrywki, czyli planszówki.

W tego typu gry ludzie grywali setki lat temu, a dzisiaj ten rodzaj rozrywki przeżywa ogromny boom. Bardzo przyczynili się do tego producenci takich gier, w każdym sezonie powstaje kilka pozycji, które stają się światowymi hitami. Obecnie sprzedawane gry planszowe mają niekiedy dość rozbudowaną fabułę i dostarczają zabawy na wiele długich wieczorów. Planszówki kupić dzisiaj można w dużej ilości miejsc.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://www.e-plastyczny.pl/akcesoria-malarskie/sztalugi) niesamowicie Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Hipermarkety zauważyły już potencjał takich produktów i całkiem sporo pozycji zaczęło się pojawiać na sklepowych półkach.

Otwierane są również profesjonalne sklepy internetowe z grami, gdzie nie tylko można kupić same gry, ale także dużo potrzebnych graczom dodatków i akcesoriów. Zakupu można dokonać przykładowo na tej stronie. W większych miejscowościach, takich jak na przykład Wrocław, Poznań czy Kraków, istnieją także stacjonarne sklepy, posiadające szeroką ofertę dla miłośników tej rozrywki. W większości tego typu sklepów można spotkać się z innymi miłośnikami grania i wspólnie spędzić wolne popołudnia przy nowych tytułach, czasami organizuje się też turnieje dla chętnych.