Lubisz wyzwania? Przygotuj się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportu, jaką może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę dobrej formy fizycznej oraz wielu miesięcy przygotowań, ponieważ nie da się zaprzeczyć, iż jest to sport wytrzymałościowy. Jeśli w związku z tym za kolejny swój cel wziąłeś triathlon, trening powinieneś zacząć odpowiednio wcześniej, by Twoja pierwsza próba nie skończyła się kompletną klęską.

Pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
Aby profesjonalnie przystąpić do zagadnienia, najpierw musisz zajrzeć do lekarza, który sprawdzi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wystartowania z treningami. Nie każdy ma możliwości do uprawiania sportów wytrzymałościowych, potrzebujących naprawdę dużo siły oraz samozaparcia. Jeśli lekarz orzeknie, że Twój stan zdrowotny pozwala zmagać się z tym wyzwaniem, możesz zacząć przygotowania zależne nade wszystko od Twojej wydolności.

Osoby stale uprawiające sporty są zdecydowanie lepiej przygotowane niż ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak ma szansę osiągnąć sukces, ustalając większe albo mniejsze ramy czasowe ukierunkowane na treningi. Treningi wymagają dużego oddania, zatem musimy zastanowić się czy nasi bliscy i praca będą zdolne obejść się bez nas, gdy będziemy ćwiczyć swoją formę. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po kilka godzin każdego dnia, przez większość dni w tygodniu.

Należy też wyekwipować się we właściwe sprzęty, nie tylko w odpowiednie obuwie do biegania, które ochronią nas przed urazami stawów, szczególnie kolan, lecz również w rower przystosowany do triathlonu. Ważna jest też sprawdzona pianka do pływania, nie wstrzymująca ruchów.

Trening na rowerze

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To duże wydatki, dlatego zorientuj się czy możesz sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnych finansów. Przygotowanie do triathlonu to również troska o zdrową dietę, która zapewni nam siłę do ćwiczeń i równie istotny czas na regenerację.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu kurs trenerski toruń następne informacje. Wystarczy kliknąć w ten link.

Znaczenie ma oprócz tego 9-godzinny sen, aby nie mieć problemów ze zmęczeniem i nie wyczerpywać swojego organizmu.

Jeżeli zatem postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz zacząć już jutro, by jak najszybciej zatroszczyć się o formę. W triathlonie jest ona nadzwyczaj istotna, ponieważ kilometry biegów, pływania i jazdy na rowerze mogą naprawdę nas wymęczyć, o czym z pewnością już wkrótce się przekonasz.