Tajlandia – świat niezwykłych kolorów i złoceń

Tajlandia to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który olśni nas gamą kolorów, przepychem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi obyczajami, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców jak też wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: czerwono-zielone dachy świątyń bajecznie komponują się ze złoconymi zdobieniami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzekami płyną długie łodzie wypełnione po brzeżki barwnymi owocami a także wonnymi przyprawami, na niebieskim niebie pląsają fiołkowe latawce, z kolei na tle soczystej zieleni pól ryżowych dostrzec możemy ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Bangkok

Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej chwili pobytu w Tajlandii uderzy nas odczucie pewnego bezładu, nieznanego mieszkańcom Europy, zaś nader charakterystycznego dla egzotycznych krajów. Gdy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, naprawdę warto rozważyć wycieczkę do Tajlandii. Już niebawem przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miasteczek co chwilkę będziemy mieć okazję natknąć się na zbywców proponujących frykasy tajskiej kuchni oraz tradycyjne rękodzieła, rykszarzy ośmielających do skorzystania z ich usług, barwne festiwalowe parady i ulicznych muzyków. Tajlandia (sprawdź to koniecznie) jest państwem rozległym, kształtem przypominającym głowę słonia. Rozróżnia się tutaj 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą żywiołowo rozwijające się oraz żyzne centrum kraju, Równinę Korat – usytuowany w północno-wschodniej Tajlandii znacznie uboższy rejon, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego oraz górską północ państwa.

Sprawdź także: Tajlandia hotel

egzotyczne rośliny Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego podróżnika jest zapoznanie się z lokalnymi obyczajami. Tajlandia oczaruje nas różnorodnością oraz bogactwem swej kultury. Tutejsze obrządki weselne lub żałobne w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwykłą – przepełnioną oparami trociczki i migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, natomiast tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje a także legendy, w jakim każde skinienie oraz mina posiadają swe przesłanie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeśli nawet nie urzekną nas dawne legendy, z pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej tancerki.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://villamare.com.pl/) tęstronę internetową. Nie czekaj – polepsz swoją wiedzę na temat opracowany w tekście.

Warto poszukać też propozycji Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech możemy odnaleźć tańsze loty aniżeli oferowane przez przewoźników w Polsce.

Sprawdź także: