Czy można polepszyć swoją kreatywność? Jakie istnieją techniki, ażeby to odmienić?

Każdy z nas w określony sposób jest kreatywny, nie powinniśmy o tym zapominać i nie twierdzić, że jest inaczej. Tak naprawdę bowiem nikt nie się bez żadnych kreatywnych możliwości. Najzwyczajniej, niektórzy są bardziej nastawieni na wprowadzanie swoich projektów w życie, inni zaś w mniejszym stopniu. Co więcej, wielu ludzi obawia się swoich pomysłów, ponieważ nie ma do nich przekonania. Jeżeli jednakże wierzymy, iż nasza koncepcja jest właściwa, to powinniśmy pokazać ją światu.

Osoby jakie są zatrudnione w branży, jaka wymaga od nich bardzo dużo kreatywności są zdania, iż naprawdę trudno jest przywołać myślenia kreatywne każdego dnia, zwłaszcza jak jest się mocno zmęczonym pracą nad różnymi projektami. Całe szczęście istnieją podpowiedzi jak zwiększyć kreatywność. Przede wszystkim w każde miejsce bierzmy ze sobą notatnik, to najlepszy i najprostszy sposób, by zachować różnorakie innowacyjne pomysły. Nie warto używać notatnika, by wykonać listę zakupów, miejmy go przy sobie, by zapisywać ciekawe pomysły.

praca w grupie

Źródło: flickr.com

Nigdy właściwie nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach zjawi się najlepszy pomysł. Taki notatnik więc umożliwia zanotować różnorodne godne uwagi pomysły, o jakich moglibyśmy zapomnieć w okresie całodziennej gonitwy. Dla kreatywności bardzo dobre jest obcowanie z kulturą. Czyli czytanie, wizyty w galerii lub oglądanie filmów. To naprawdę dobra zabawa, jaka wpływa na rozwinięcie naszych horyzontów. Tego typu spotkania to bez wątpienia możliwość, aby poprawić kreatywność, ponieważ pozwalają na znalezienie inspiracji do pracy. Ważne też, by poszukiwać nowych doświadczeń w życiu codziennymi, to zwiększa twórcze horyzonty. Co 6 miesięcy więc dobrze przerzucać się nowe zainteresowania, koniecznie podróżujmy, aby poznawać różne obyczaje oraz kultury, próbujmy nowych napojów oraz pokarmów. No i na koniec zawsze najkorzystniej przełamywać rutynę.

Chociaż wykonywanie wielu rzeczy rutynowo jest odpowiednie, a nawet niezbędne, to nie może ona rządzić całym naszym życiem. Powinniśmy mieć okazję, aby doświadczyć czegoś zupełnie świeżego. Tak więc warto eksperymentować na różnych polach, w wielu dziedzinach – w pracy, gdy odpoczywamy, podczas spotkań z przyjaciółmi. Warto stosować te techniki jako motywowanie zespołu, ponieważ przynoszą one wymierne rezultaty.