
Prekursorem takich rozwiązań w Polsce jest miasto Kraków, które otworzyło obszar o ograniczeniach w wystawianiu reklam. Strefa obejmuje zwłaszcza ścisłe centrum miasta, i ma powierzchnię ok 96 ha. Zostały tam głównie znormalizowane szyldy, kolorystyka i stylizacja reklam. Nie wiszą tam dziś wielkie billboardy (sprawdzone billboardy Rzeszów) na całą kamienicę. Miasto odzyskało dawną tkankę miejską i formę starówki.
Nad podobnym rozwiązaniem rozmyślają również urzędnicy Wrocławia, którzy chcą, wzorem Krakowa, uruchomić w centrum miasta park kulturowy- wrocławski mógłby obejmować teren o obszarze ok 210 ha. Obok samych reklam, z terenu chronionego mogłyby zniknąć także tzw. „chodzące tablice”, przyczepy reklamowe zalegające na chodnikach.
Po przeanalizowaniu tego materiału, odkryj także (https://banery-druk.net/druk-naklejek) inne informacje na prezentowany temat, które będą nie mniej wciągające.
Do użytku właścicielom lokali będą w dyspozycji słupy reklamowe, czy inne nośniki.
Miasto bez wątpienia zyska na podobnym rozwiązaniu, bo odzyska dawny urok- świecić nim będą urocze kamienice w zabytkowym obszarze. Reklamodawcy będą wciąż wszakże mogli korzystać z oferty agencji reklamowych. Reklamy będą mogli przykleić na znanym nośniku reklam, jakim jest billboard.
