Zrób dobre wrażenie na innych ludziach – zadbaj o własny image

Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, poza tym my sami także oceniamy osoby, jakie spotykamy podczas swojego całego życia. Robimy to świadomie bądź podświadomie, zatem nawet wtedy, kiedy mówimy, że nie powinno się oceniać książki po okładce, delikatnie się oszukujemy, bowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie w sposób niewerbalny, naprawdę niebywale mocno wpływa na to, w jaki sposób odbiera ją środowisko. Sami w takim razie poprzez własny ubiór, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych osób klasyfikowani na setki różnorakich sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez znaczenia od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy, doskonale będzie, jeżeli odnajdziemy się w miarę szybko, dopasujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas żądać. To wszystko to kompetencje miękkie, jakie rzeczywiście dobrze uzyskać. Dlaczego? Jeśli nie będziemy wiedzieli, jak się zachować w konkretnych sytuacjach, nasza pozycja z góry może być uznana za skreśloną. Nawet jeśli będziemy pełni dobrych chęci, przygotowani merytorycznie, dobrze nastawieni, to bez wiedzy w temacie procesów odbywających się w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, jak osiągać sukces w relacjach między ludźmi.

Powiązane artykuły: Happy HR

Nie da się zanegować, iż charakter interpersonalny ma tak samo randka z ładną dziewczyną lub przystojnym chłopakiem, a także pierwszy dzień w nowej pracy, wizyta u przyszłych teściów lub załatwianie spraw przez studentów w dziekanacie. Te wielorakie uwarunkowania powodują, że wcielamy się w różne role i dopiero wówczas, gdy odgadniemy, w jaki sposób mamy w określonej roli wyglądać, będziemy potrafili elastycznie dostosowywać się do zmieniających się bezustannie wydarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Sedno sprawy tkwi w tym, by zrobić pozytywne wrażenie, pozostawiając ciągle sobą. Jeśli zaczniemy rozumieć, jak to wszystko działa, to po prostu jakiegoś dnia dostrzeżemy, iż nasze relacje z ludźmi ulegają znacznej poprawie oraz nawet nieprzyjemna najczęściej urzędniczka nagle, dzięki naszemu postępowanie, umie załatwić nasza sprawę szybko oraz nie narzekając.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się ponadto (https://toc.org.pl/), czy nasz podobny tekst wydaje się być interesujący. Będzie nam również niesamowicie przyjemnie, jeśli pozostawisz komentarz.

Jest to coś absolutnie niezwykłego, dlatego też dobrze poćwiczyć swoje kompetencje miękkie. Będą przydatne one tak samo w pracy, jak też w życiu osobistym.