W jakim celu zaleca się zainteresować się billboardami, jako nośnikiem promującym

Reklama to jedna z ważniejszych rzeczy obecnego świata konsumpcji i sprzedaży. Przy tak ogromnej liczbie przedsiębiorstwa i firm które konkurują o klientów bez porządnej promocji swoich towarów i usług trudno by było coś sprzedać. Na rynkach lokalnych jeszcze ta sztuka mogłaby się udać, ponieważ wiadomości o dobrych produktach rozchodziły by się między ludźmi, ale na dotarcie na rynki globalne raczej byłoby ciężko. W związku z tym gdzie by nie spojrzeć, konsumentów zalewa falaprzeróżnych form reklamowych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Praktycznie wszystkie media są nimi wypełnione, radio, telewizja i prasa duży procent swoich zysków właśnie czerpią z banerów i reklamowych spotów. Dochodzi do tego jeszcze zewnętrzna reklama, umieszczona przykładowo na pojazdach komunikacji miejskiej, plakatach czy billboardach. Zależnie od miejsca, w którym reklama (kasetony świetlne) jest pokazywana, może trafiać do określonej grupy docelowej. Warto się przyglądnąć kilku typom reklam nieco bliżej i poznać, jakie będą miały wady i zalety.

fotografia reklamowa

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Do bardzo często i chętnie wykorzystywanych przez najróżniejsze reklamowe agencje typów reklam zaliczana jest reklama na billboardach (zobacz tu: W rzeczywistości ta reklama (przejdź do tej strony www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) wygląda ta, że na wielkiej, z kilkoma metrami powierzchni planszy naklejony jest reklamowy plakat. Tablice, na jakich taka reklama jest sprzedawana ustawione są przeważnie przy głównych trasach wjazdowych i w miejscach, gdzie przebywa więcej ludzi. Na przykład billboard w Gdańsku (zainteresowany? ) z całą pewnością znajdzie się przy jednej z wylotowych trasie na południe polski, lecz również dużo ich jest także przy każdym parkingu przy hipermarketach i przy głównych arteriach miejskich. Takie położenie tablic reklamowych ma na celu możliwość dotarcia do potencjalnie dużej ilości klientów. Z reguły reklamy publikowane na billboardach są łatwe i proste do oglądnięcia w krótkim czasie. Kierujący samochodem na szybkiej autostradzie nie będzie miał możliwości na czytanie długich tekstów, z tego też powodu reklamowe agencje wolą się skupić na hasłach niedługich, możliwych do ogarnięcia za pomocą jednego spojrzenia. Do tego dokładany jest ciekawy obraz, niekiedy zabawny albo śmieszny, i przy odpowiednim zestawieniu wszystkiego z całą pewnością reklama przyniesie spore efekty.