Oszałamiające krajobrazy Nowego Targu

Wakacje służą wyjazdom. Odpowiednim pomysłem na wypoczynek i zwiedzanie pięknych zaciszy naszego kraju jest podróż do metropolii Podhala, Nowego Targu. Miasto jest znane od wieków z handlu, rzemiosła, a szczególnie z wyrobu kożuchów i obuwia.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
To miasto sportu i aktywnego wypoczynku, czasami nawet w postaciach ekstremalnych. W okolicy tego miasta znajdują się wspaniałe trakty turystyczne piesze i rowerowe. To także wspaniałe miejsce na skoki ze spadochronem, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, czy żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim.

Czy zamieszczony tu tekst wydaje Ci się ciekawy? Chcesz poznać więcej treści na podobny temat? Zatem idź tu singapur wakacje ecco travel i przeczytaj kolejny wpis.

Wypoczynek po dniu pełnym wrażeń gwarantuje tanie noclegi nowy targ. Do atrakcji Nowego Targu należą jarmarki czwartkowe, które tak rozrosły się w poprzednich latach że odbywają się też w weekendy. Dziś to nie jedynie targowica podhalańskich górali, lecz duży plac handlowy dla innych narodowości. Handluje się wszystkim, nie tylko znanymi nowotarskimi kożuchami.

Oscypek, bądź bryndza to rarytasy, jakie dzięki podhalańskim bacom cieszą się uznaniem nie tylko wśród lokalnych miłośników dobrej kuchni.

Żeby zasięgnąć większą ilość informacji na prezentowany tu temat, polecam (www.apollotour.pl/) inne absorbujące portale.

Oscypkowy trakt dookoła metropolii Podhala to dziewięć bacówek, z większości jakich można przywieźć nie tylko oryginalny owczy bundz, bryndzę, lub oscypka, ale także niezapomniane wspomnienia pejzaży rozciągających się z pastwisk umiejscowionych na południowych zboczach Gorców. Północne obszary Nowego Targu tworzą znakomite warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wyżej położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada gratka dla sympatyków rowerów górskich.

zabiegi w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczą atrakcją tras rowerowych są bez wątpienia doskonałe walory widokowe. Praktycznie z każdego punktu roztaczają się doskonałe pejzaże na Nowy Targ i na cały masyw Tatr. Po wypoczynku jaki proponuje hotel Nowy Targ należałoby udać się na ścieżkę edukacyjną, która zapewnia zobaczenie unikatowego torfowiska wysokiego, także przebywających w tym miejscu zwierząt i roślin. Ścieżkę o rozciągłości 610 metrów można odwiedzić pieszo, lub rowerem. Wyjątkową atrakcją jest taras widokowy na kopułę torfowiska z możliwością zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.