Utylizacja ważnych dokumentów

Każda firma produkuje bardzo dużo różnego rodzaju papierów. Pod słowem „papiery” znajdują się: umowy, tajne informacje – pozapisywane w czasie różnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na wszelakich formularzach, dane finansowe itp.. Zależnie od specyfiki konkretnej działalności każda firma ma mnóstwo dokumentacji, która często nie jest jej już potrzebne. Jednak nie można ot tak dokumentów , które zawierają istotne dane wyrzucić na śmietnik.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach są niszczarki, ale niszczą one jedynie dokumenty, które na bieżąco okazują się jednak niepotrzebne. Dlatego jeśli chodzi o niszczenie dokumentów (happytree.com.pl/), to należy zaprosić do współpracy profesjonalną firmę. Jest wiele firm, zwłaszcza w większych miastach, które są w stanie zająć się profesjonalnie likwidacją dokumentów. Jeżeli my sami chcemy stać się rzetelną firmą, to powinniśmy skorzystać z usług fachowców. Fachowa utylizacja dokumentów pozwoli nam dochować obietnicy , którą składamy klientom, że ważne informacje pozostaną niejawne. Wszystkie placówki bankowe też nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości , które dotyczą finansów ich klientów też muszą pozostać tajne.

Źródło informacji: Zniszczenie dokumentów księgowych Każdy z nas miał okazje porwać jakiś dokument na kawałki i wrzucił to do śmieci. Jest niewielkie ryzyko, żeby ktokolwiek z tych śmieci te części papieru powyjmował i poskładał w sensowną całość, a potem jakoś wykorzystał. Jednak, gdy pracujemy jako księgowi musimy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A gdy jakieś z dokumentów powinny zostać zniszczone, to musi to odbywać się według konkretnych reguł – sprawdź. Co ważne dokumenty księgowe muszą przez jakiś czas pozostać w firmie, nie można ich po kilku tygodniach po prostu wyrzucić. A wszystko na temat przechowywania dokumentów jest spisane w ustawie. Są tam również zamieszczone informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Dlatego nie możemy ich najzwyczajniej w świecie wyrzucić do normalnego kosza na makulaturę. Nikt też nie będzie przedzierał na malutkie kawałki ton dokumentów, ani nie będzie ich niszczył w biurowej niszczarce. Trzeba do tego wynająć profesjonalną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.