Maszyna do sitodruku czyli pomysł na własną firmę

Wprowadzenie druku przez Gutenberga bez wątpienia było jednym z najbardziej istotnych wydarzeń w historii świata. Przedtem, ręczne przepisywanie Biblii ciągnęło się latami. Zdolność skrócenia tego czasu sprawiła, iż drukarni na Starym Kontynencie stale przybywało. Na początku drukarnie pomagały głównie w druku książek czy dokumentów. Dziś profil drukarni rozwinął swą działalność.

sitodruk

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne drukarnie to nowe technologie, specjalizujące się w technice druku na wszelkiego rodzaju wyrobach włókienniczych, szkle czy tworzywach sztucznych. Popularną i lubianą metodą drukowania, jest sitodruk, który nie bez przyczyny uważany jest za najskuteczniejszą technikę druku w reklamie.
Zalety sitodruku:
* Trwałość – stosowanie farb dobrej jakości, zapewnia intensywne, trwałe kolory. Wzory są odporne na zdrapanie, ścieranie czy zmywanie.
* Piękne kolory – wykorzystanie trwałych farb, pozwala na uzyskanie nadruków o wysokim nasyceniu kolorów i różnorodnej kolorystyce.
* Szerokie zastosowanie – sitodruk z powodzeniem sprawdza się na bawełnie, elastanach oraz drewnie i skórze.
* Elastyczność – technika nakładania farby stosowana jest na powierzchniach płaskich, owalnych i innych.
* Niska cena – technologia może być stosowana przy zadruku małych partii gadżetów jak również dużych produkcji ((poznaj szczegóły) na to dobry pomysł na własny biznes. Potrzebna jest nam tylko maszyna do sitodruku. Jeżeli z zamiłowania lubimy tworzyć, wymyślać motywy, wykorzystajmy tę umiejętność i zacznijmy drukowanie elementów na ubraniach. Koszulkach, bluzach, czapkach – idealnych gadżetach reklamowych.
Pomysł na biznes polegający na tworzeniu nadruków na T-shirtach nie jest nowością za granicą, a i w Polsce nie brakuje kreatywnych ludzi, którzy podjęli wyzwanie. Albowiem, dobrej jakości koszulki, z przykuwającym uwagę nadrukiem, w krótkim czasie podbiją odzieżowy rynek (sprawdź informacje). Wszyscy nosimy T-shirty, niełatwo o pomysłowy wzór…