Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O czym powinniśmy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Jak nadchodzi sezon to każdy snowboardzista musi się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi jedynie o kondycję oraz przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Rzeczywiście nie jest sztuką ubrać się po prostu byle jak, prawdziwa sztuka to ubrać się w ten sposób, aby żadne warunki atmosferyczne nas nie zaskoczyły. Podstawa ubioru to z pewnością kurtki snowboard, rękawice, spodnie, czapka oraz bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W trudnych warunkach, zwłaszcza kiedy występuje mroźny wiatr bardzo niezbędna jest także osłona twarzy w postaci bandany albo neoprenowej maski. Obecnie na rynku jest bardzo dużo ciekawych i solidnych produktów, są więc ciuchy markowe, za jakie trzeba dość dużo zapłacić, jak i mniej znane, więc bez wątpienia powinniśmy przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są niezwykle istotne, więc muszą spełniać dwa najbardziej istotne zadania. Nie mogą przemakać, a jednocześnie powinny być ciepłe. Obecnie rozwiązania techniczne są rzeczywiście bardzo zaawansowane, tak więc spodnie wykonywane są z tkanin wodoszczelnych, wiatroszczelnych i jednocześnie mają membranę oddychającą. Bardzo istotne są również buty snowboardowe. Buty tego rodzaju jesteśmy w stanie podzielić na twarde oraz miękkie. Ponadto posiadają one indywidualne stopnie twardości, jakie są określane mianem flexindex. Jeśli w opisie buta znajduje się informacja, że dany model posiada flex 5/10, to znaczy, iż w dziesięciostopniowej skali posiada twardość 5, czyli jest rzeczywiście średniomiękki. Im wyższy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym lepsze „czucie” deski, co oznacza możliwość bardziej profesjonalnego kontroli nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej niezbędna i wybierana jest także bielizna termoaktywna. Dzięki wspaniałym właściwościom jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, utrzymuje jednocześnie idealny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny gwarantuje właściwą i przypasowaną bardzo dobrze rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. To tyle jeśli chodzi o najlepszą odzież, zawsze też należy pamiętać o najlepszym przygotowaniu kondycyjnym i wybraniu najbardziej profesjonalnych, pod kątem technicznym kwestii, jak wiązania do snowboardu.