Fachowe oprogramowanie do obsługi faktur w firmie

Zarówno młody jak i doświadczony przedsiębiorca ma świadomość tego, że zarządzanie biznesem wymaga właściwego prowadzenia księgowości. Im większa firma, tym więcej kontraktów sprzedawanych usług, kupna i sprzedaży. Z tych wszystkich tzw. „zdarzeń gospodarczych” obowiązkiem przedsiębiorcy jest się rozliczyć. W jaki sposób należy tego dokonać żeby nie zwariować?

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dokumentem świadczącym o zaistnieniu „zdarzenia gospodarczego” jest np. rachunek FV. Z badań statystycznych wynika, że przedsiębiorcy z sektora MŚP najczęściej podejmują decyzję o samodzielnym prowadzeniu księgowości w myśl najzwyklejszego ograniczenia kosztów. To między innymi z myślą o nich powstały specjalne programy służące np. do wystawiania FV, zarządzania nimi i obsługi księgowej firmy. Tego rodzaju projektowanie aplikacji webowych można kupić i zainstalować na stałe w komputerze, albo korzystać z nic online.

Należy wiedzieć, że obsługa faktur to bardzo czasochłonny oraz pracochłonny proces, więc warto zainwestować w jego optymalizację.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest ciekawy? Jeśli tak, to w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły tutaj.

Faktury przyjmuje się, sprawdza pod względem merytorycznym i finansowym, później księguje, opisuje, zatwierdza, a na koniec zarchiwizuje. Mnóstwo tych cennych kartek potrafi się zgubić – giną lub ukrywają się w stosach druków w szufladach, czasem też (przez pomyłkę) w niszczarkach.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Każdego miesiąca trzeba obsłużyć całe tony ważnych papierów, dlatego z pomocą może przyjść specjalistyczne oprogramowanie, np. Kofax. Jest to specjalne oprogramowanie do wykonywania skanów, które wiele dodatkowych i niezwykle przydatnych funkcji, m.in. kompresji, polepszania jakości dokumentów w technologii VRS, pozwala na masowe skanowanie, odczytu kodów kreskowych i 2D, a ponadto posiadaj wiele innych sprytnych cech.
W szeregu dalszych czynności, takich jak obieg faktur (użyteczna treść) pomogą z kolei programy takie jak SAP czy ELOF (Elektroniczny Obieg Faktur). Owe oprogramowania ułatwiają i wyraźnie przyśpieszają cały proces: opisywanie, zatwierdzanie i akceptowanie faktur oraz ich obieg. O ile system SAP jest mocno rozbudowany w swojej funkcjonalności, tak do wyboru przedsiębiorcy na rynku i w internecie jest jeszcze całe mnóstwo innych, znacznie prostszych programów. Trzeba tylko wybrać odpowiedni dla potrzeb prowadzonej działalności, odbyć szybkie szkolenie, by móc zacząć samodzielną pracę z aplikacją.