Przydatne porady i wskazówki dla osób samodzielnie planujących pomalowanie swojego auta.

Wiele osób własnoręcznie lubi wykonywać wiele prac przy swoim pojeździe, jednak na naprawy lakiernicze porywa się raczej niewielu. W przypadku stłuczki czy zarysowania dla większości zdecydowanie bardziej wygodne będzie oddanie auta do warsztatu lakierniczego i wykonanie tam prac, niż próba samodzielnego pomalowania samochodu.

warto zobaczyć

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, żeby można było zacząć myśleć o takich pracach, to przede wszystkim należy mieć przygotowane miejsce do tego, zakupić cały wymagany sprzęt, a oprócz tego zdobyć chociaż trochę podstawowych wiadomości w tym temacie. Z tym ostatnim raczej problemu nie będzie, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w wielu serwisach internetowych, a w razie potrzeby można też zapytać innych na jednym z wielu for tematycznych. Pozyskanie odpowiednich wiadomości ma duże znaczenie, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z paru następujących po sobie etapów, i zaniedbanie czegokolwiek na którymś z nich może spowodować niepowodzenie wszystkich prac.

Na początek należy rozpocząć od zebrania wszystkich potrzebnych sprzętów. Niezbędne są więc materiały do ścierania, bardzo potrzebne do dobrego przygotowania karoserii, kompresor z pistoletem lakierniczym, a także odpowiednie farby i rozcieńczalniki. Jeżeli wszystkie wymagane materiały i urządzenia już się skompletuje, to należy przystąpić do przygotowania samochodu. Elementy, jakie nie mają być lakierowane trzeba dobrze zabezpieczyć, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyszlifować papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po otrzymaniu odpowiedniej powierzchni trzeba ją jeszcze przeczyścić przy pomocy benzyny, i po zakończeniu tego etapu można się zabrać za prace malarskie.

Zaintrygował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem. Zobaczysz wtedy jeszcze dokładniejsze informacje związane z taką tematyką.

Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy pistoletu który się podłącza do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Najczęściej do uzyskania odpowiedniej barwy konieczne może być natryśnięcie dwóch warstw, po otrzymaniu właściwego koloru można pokryć jeszcze całość twardym, chroniącym przez uszkodzeniami mechanicznymi bezbarwnym lakierem.