W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, jak również sami uczestnicy przygotowują się do corocznych imprez

Harcerstwo gromadzi ludzi żadnych pozytywnych wrażeń, chociaż jednocześnie trzeba pamiętać, że przecież zastępowy to nie żaden imprezowicz, ale nade wszystko osoba wyróżniająca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i męstwem. Harcerza, tak samo jak żołnierza lub policjanta, obowiązuje szczególny etos, który ujawnia się chociażby poprzez to, że takie osoby wkładają uniform. Bądź co bądź, we współczesnych czasach harcerstwo bywa kojarzone zasadniczo ze wspólnym nuceniem pieśni przy ognisku i rzecz jasna zebraniami w szerokim gronie, czyli zlotami.

Młody harcerz, który w nadchodzącym miesiącu jedzie na zlot, musi dobrze przygotować się do wspomnianego wyjazdu. Po pierwsze skaut ma obowiązek skontrolować stan uniformu, więc wszystkie pałatki, spodenki oraz chusty muszą zostać wyprane i dokładnie wyprasowane. Buty także mają lśnić czystością. Poza tym przydają się podstawowe akcesoria kuchenne, a ściślej solidne termosy albo kubki termiczne, bidony i zestawy sztućców. Choć każdy druh przyzwyczaił się do niewygód, to równocześnie każdy z nich zamierza przespać noc w bardzo dobrym gatunkowo śpiworze, a w razie czego mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wyliczonych rzeczy wcale nie kupuje się w supermarketach, lecz w większości przypadków zamawia w sieci – bogato wyposażona składnica harcerska ma w propozycji handlowej pełen wybór potrzebnych artykułów – .

Do zlotów muszą profesjonalnie przygotować się również i sami organizatorzy. Nawet najmłodsi harcerze dobrze wiedzą, że porządny namiot musi stanąć na polu biwakowym.

namiot

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup nie zawsze okazuje się obowiązkiem, bo taki namiot można w końcu wypożyczyć – wystarczy tylko drobiazgowo przeglądnąć oferty i wybrać najkorzystniejszą. Rzetelna wypożyczalnia namiotów zaoferuje niewysokie ceny, jak również duży wybór.

Organizatorzy są zmuszeni zapewnić też wiele innych, bardzo pożytecznych przedmiotów, jak przykładowo: lekkie siekierki, zapasowe śledzie do namiotów, a w końcu stalowe kociołki do przyrządzania grochówki na ognisku. A jeśli w programie przewidziano konkursy, to rzecz jasna trzeba pomyśleć także o nagrodach. Te najsensowniej kupić w internetowym sklepie z artykułami harcerskimi, bo taka składnica harcerska zaoferuje rzeczy, które na pewno ucieszą każdego druha.