Podstawowe informacje na temat tego, na co zwracać uwagę podczas wyboru drukarni czy introligatorni.

Drukarki są bardzo często używanymi sprzętami w domach i firmach, jednak niekiedy może zajść potrzeba skorzystania z usług profesjonalnej drukarni. Oczywiście jeśli się ktoś uprze to będzie mógł wszystko drukować samemu, jednak zlecenie tego firmie, jaka się tym specjalizuje będzie nie tylko wygodniejsze, ale też często tańsze.

wydrukowany plakat

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Zostaje jedynie tylko sprawa tego, jak wybrać drukarnię, bo tu niestety będzie czekać trochę pułapek. Niejednej osobie się wydaje, że drukowanie ulotek jest prostą czynnością i że każda drukarnia da sobie z nią po prostu radę – druk (odkryj serwis) ulotek. Jednak jak widać to w rzeczywistości z jakością tego, co proponują różne drukarnie różnie bywa, z tego też powodu przy wyborze trochę się zastanowić. Najważniejszą sprawą będzie ocenienie, jaka będzie jakość oferowanego druku i na jakim papierze realizowane są zlecenia. Należy tu sprawdzić oferty kilku różnych firm, przez co ocenić będzie można, co się otrzyma w określonych pieniądzach. Papier ma duże znaczenie jeśli chodzi o końcową jakość poligraficznych materiałów, dlatego też zawsze to powinno właśnie być priorytetem.

Jakość łączyć się będzie z dwoma sprawami, czyli doświadczeniem pracowników i odpowiednim parkiem maszynowym, z jakiego będzie się korzystać podczas drukowania. O ile pracowników ciężko jest wiarygodnie sprawdzić, o tyle o urządzenia już spokojnie można zapytać podczas rozmów. Dobra drukarnia nie powinna mieć nic do ukrycia, jednak jeżeli pojawią się jakieś próby migania się od odpowiedzi, to należy zachować większą ostrożność. Można jednak sprawdzić, jak długi czas dana firma jest obecna na rynku i jakich klientów obsługiwała, w oparciu o to również można sporo wywnioskować. Następną ważną sprawą jest kwestia przejrzystości cen. Wiele drukarni oraz introligatorni stosuje jakąś dziwną politykę dokładania dodatkowych kosztów czy też chowania ich w cennikach, a w końcu zamawiając druk plakatów będzie się chciało wiedzieć, ile się za to zapłaci – druk plakatów w niskiej cenie. Przejrzyste cenniki i łatwość składania zamówień na pewno będą kolejnymi argumentami za tym, aby wybrać drukarnię jaka je oferuje.