Sprawdź kiedy jest czas na likwidację auta.

Obecnie na polskim rynku jest bardzo wiele firm, które zajmują się kasacją i złomowaniem aut, które nie nadają się absolutnie do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego wieku nie mogą już dłużej poruszać się po ulicach. Bardzo łatwo je odszukać w internecie, ponieważ mają nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również umieszczają pełno ogłoszeń i propozycji skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów

Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy z tej branży pojawiły się jak grzyby po deszczu, bo złomowanie aut jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i żeby zgodnie z prawem pozbyć się nie nadającego się do niczego samochodu, po prostu trzeba go zezłomować. Oczywiście firma przyjmująca samochód musi wystawić klientowi stosowne zaświadczenie.

Firmy często troszczą się o to, żeby transakcja była opłacalna dla obu stron, a za sprawą tego, że oferują również niezobowiązującą wycenę pojazdu przez telefon lub przez maila, klient może zrobić sobie przykładowe rozeznanie pośród kilku firm i dokonać wyboru tej, która proponuje najkorzystniejszą ofertę.

Konieczne jest, żebyśmy podali typ pojazdu, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najszybciej zlokalizować auto-szrot w pobliżu naszego miasta? Wystarczy wpisać frazę „kasacja” z niedaleko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” lub „kasacja samochodów Warszawa”, żeby uzyskać naprawdę długą listę firm.

Złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która organizuje własny transport auta do miejsca demontażu pojazdów. Jeżeli poszukujemy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie lepsza.

Czy masz ochotę zobaczyć więcej info na prezentowane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To zbliżona tematyka!

Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę to, że w różnych częściach kraju i różnych miastach koszty będą inne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę więcej niż małe miasta z północno-wschodniej części kraju, ale już Poznań, Toruń czy złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć cennik na podobnym poziomie.

Jeżeli czeka nas złomowanie pojazdów Łódź może zaoferować najwyższe ceny ze względu na sporą konkurencję w tej dziedzinie, jednak zwróćmy też uwagę na to, aby skupić się nie tylko na tym, co otrzymamy w zamian, lecz również na dokumentach – zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, unieważniony dowód rejestracyjny naszego pojazdu i tablice rejestracyjne oraz kartę pojazdu, jeżeli ją mieliśmy.

Czy czujesz chęć przeglądnąć na nowej stronie nasz najnowszy tekst? Mamy nadzieję, że tak. Zatem zapraszamy do kliknięcia.

Więcej na . Otrzymane zaświadczenia pozwolą też na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.