Gdzie pojechać na niezapomniane wakacje?

Egzotyka to między innymi to co nieznane, co kusi nas swą odmiennością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o podróżach do egzotycznych miejsc kojarzy je w szczególności z tropikalnymi miejscami, turkusową, nieskazitelnie czystą wodą, niecodzienną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce wypoczynku wyspy, położone z dala od cywilizacji, gdzie człowiek może się w pełni odprężyć i zapomnieć o codziennych troskach. Jednakże egzotycznych miejsc jest znacznie więcej. Wabią turystów swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Singapur

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com

Typowym przykładem może być chociażby Singapur. Azja dla wielu Europejczyków jest egzotycznym kontynentem, który pozostaje dla wielu niezgłębiony. Singapur jest o tyle wspaniałym miejscem, że możemy znaleźć tu wszystko, co potrzebujemy – cudowne krajobrazy, niemniej niesamowitą architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to przede wszystkim nowoczesne państwo – miasto, w którym dominują wieżowce i wspaniała architektura. Nic dziwnego, aktualnie Singapur jest jednym z najlepiej rozwijających się państw na świecie.

Zobacz naszą następną witrynę. Tam zamieściliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/pola-namiotowe-i-campingi). Będzie nam bardzo miło, jeśli posty będą Ci się podobać.

Pomimo gęstej i wciąż rozrastającej się zabudowy, można mieć tu do czynienia z cudownymi widokami, bujnymi i egzotycznymi roślinami występującymi w singapurskich parkach itp. Co więcej singapurskie władze starają się egzotyczną roślinność wpasować w krajobraz architektoniczny. Świetnym przykładem jest słynny hotel Marina Bay San leżący nad zatoką. Udostępnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozciąga się piękny widok na cały Singapur.

Opracowane tutaj newsy zainteresowały Cię tak bardzo, że chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy więc do kolejnej strony. Tam oczekuje kompleksowe objaśnienie.

W hotelu mieści się też park z egzotycznym ogrodem i tarasem widokowym.

Singapur

Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Źródło: http://www.flickr.com

Takich perełek jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej „dzikie” stanowią doskonałą alternatywę dla typowych europejskich terenów. Warto przeznaczyć trochę czasu na zapoznanie się z tymi miejscami i azjatycką kulturą, ponieważ jest to zupełnie inny świat, gdzie panują inne prawa i zasady. Taka egzotyczna wycieczka może być doskonałą ucztą dla naszych zmysłów i wiele nas przy okazji nauczyć. Bez problemu wyszukamy wycieczki w egzotyczne rejony w internecie.