W jaki sposób planować podróż kamperem lub z przyczepą?

Zima to czas doskonały do przeprowadzania wszelakich remontów oraz wprowadzania ulepszeń w przyczepach oraz kamperach. W ciągu kilku miesięcy bez kłopotu uporamy się z wszelkimi trudnościami technicznymi. Jednakże zima to także doskonała pora, ażeby rozpocząć zamyślać oraz organizować wakacyjne wyjazdy. Wielu kierowców zastanawia się, jak to zrobić.Rzecz jasna w pierwszej kolejności musimy określić cel tegorocznej ekskursji. Paradoksalnie jest to trudniejsze niż cała reszta przygotowań.

kemping

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero mając jasno obrany kierunek i odległość, musimy dowiedzieć się o warunkach, które panują na wyselekcjonowanym przez nas polu kempingowym takich jak: dostęp do wody, łazienki, energii elektrycznej. Dzięki owej wiedzy będziemy w stanie odpowiedniej dopasować ekwipunek campera bądź przyczepy.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej wczasy last minute katowice i przeczytaj tam następne fascynujące wpisy. Nie ociągaj się!

Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie dostęp do pitnej wody jest dosyć utrudniony, warto przed wyjazdem napełnić wszelkie zasobniki (jeżeli możemy, weźmy z sobą ponadplanowe). Analogicznie – planując pobyt na dobrze wyekwipowanym polu kempingowym, nie ma sensu dodatkowo ładować przyczepy lub kampera zbytecznym balastem.

Kemping na mazurach

Autor: Saskia Heijltjes
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie musimy postąpić pakując pożywienie, które zabieramy ze sobą. Wybierając się w ustronne regiony Polski czy świata, lepiej ( na wszelki wypadek) zaopatrzyć się w odpowiedni zapas. Pamiętajmy o rozłożeniu bagaży. Niemałe oszczędności przyniesie wcześniejsze wyposażenie campera i przyczepy w najpotrzebniejsze akcesoria turystyczne. Są to akcesoria kuchenne, przyrządy czy też turystyczny sprzęt – zestaw niezbędnych akcesoriów turystycznych. W większości sytuacji wszystko bez problemu nabędziemy na miejscu, płacąc znacznie więcej aniżeli normalnie. W szczególności foteliki, parasole lub butle z gazem w szczycie sezonu wakacyjnego mogą kosztować parokrotnie więcej. Z tego powodu nawet kilka miesięcy przed projektowanym wyjazdem opłaci się kupić brakujące akcesoria turystyczne a także uzupełnić butlę z gazem – .

Kilkuset kilometrowa wyprawa niesprawnym kamperem bądź przyczepą bardzo prędko unicestwić może cały wakacyjny terminarz. Dysfunkcja silnika, zawieszenia bądź innych mechanicznych części kampera – wszystko to może przysporzyć nam sporych problemów. Unikniemy tego dokonując dokładnego przeglądu wszystkich instalacji użytkowych, a również kontrolując kondycję silnika. Przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić stan walizek, szczególnie kiedy podróżujemy z maluchami. Ważna jest każda rzecz na przykład ortalionowa odzież turystyczna – promocja na odzież turystyczną w dobrych sklepach ze sprzętem turystycznym, tak żeby nic nie było w stanie nas zaskoczyć w trakcie podróży oraz wypoczynku.