Zaprojektowana z myślą o zimie odzież turystyczna – czytaj na ten temat więcej

Może na dworze jeszcze tego bardzo nie widać, ale wielkimi susami zbliża się do nas zimowy czas. W końcu temperatura mocno spadnie, a na niebie mogą ukazać się uwielbiane przez dzieci płatki białego puchu. Warto więc już teraz pomyśleć o porządnie dobranej odzieży. Szczególnie, jeśli chcemy zimowy urlop spędzić uprawiając sport. Uszyta na zimę odzież dla turystów będzie w tym wypadku najlepsza.W zimowej szafie lubiącej zimowe sporty osoby z całą pewnością powinny znaleźć się kurtki Goretex oraz kamizelki puchowe. Kurtki Goretex to produkty świetnej jakości, które mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Tkanina ta jest nie tylko odporna na oddziaływanie wody, ale również świetnie izoluje od zimna (dowiedź się więcej). Kupując wersję z polarową podpinkową, zapewnimy sobie pożądane ciepło na wyjątkowo mroźne dni. Do tego Goretex nie jest podatny na uszkodzenia i doskonale znosi upływ czasu. Kurtka z takiej tkaniny służyć może nawet kilka lat i to nadal prezentując się idealnie.

kurtka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jest wyjątkowo wygodna, bo Goretex jest materiałem , który nie krępuje ruchów. Należy jednak pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji. Kurtka powinna być prana w specjalnych środkach piorących. Powinno się używać też impregnatów, które zwiększają żywotność membrany. Kamizelki puchowe to też ciepły element ubioru, który sprawdzi się bardzo dobrze w nieco jednak cieplejsze dni. Są idealnym wyborem, jeżeli mrozek jest mały, a do tego na niebie znajduje się piękne słońce – sprawdź puchowe kamizelki. Wystarczy wtedy włożyć pod nie grubszy sweter, aby nie zmarznąć. Wybór kamizelek puchowych jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. Wybierać można między modelami w różnych kolorach oraz krojach. Największym wzięciem cieszą się jednak te leżące blisko ciała.

Kurtki Goretex i kamizelki puchowe to idealny element wyposażenia każdego aktywnego zimą turysty. Sprawdzają się w czasie pobytu na nartach, jak i wędrówek po górach. Zapewniają ciepło, nie krępują ruchów, a do tego naprawdę dobrze wyglądają. To ubrania z najwyższej półki, jeżeli pod uwagę weźmie się jakość. Jej kupna nie będzie żałowała nawet najbardziej wymagająca osoba. To zakup, z którego naprawdę nie warto rezygnować – sprawdzi się idealnie w różnych sytuacjach.