Sposób na spędzanie wolnego czasu – znane od dawna gry planszowe

Sporo gier planszowych znanych jest od bardzo dawna. Wydawać by się mogło, że w dobie gier na PC nie spełniają one żadnej roli. Gry planszowe nadal jednak są bardzo popularne, wciąż nawet pojawiają się ich nowe rodzaje.

Gry planszowe pojawiły się na świecie wiele lat temu. W swoim czasie były nieprawdopodobnie popularne, wraz jednak z erą komputerów ich popularność zaczęła spadać. Aktualnie gry planszowe znowu stają się mocno popularne. Sklep z grami planszowymi proponuje nam dzisiaj nie tylko wielki wybór gier planszowych dla pociech, ale także dla osób dorosłych (sprawdź sklepy z grami). Dużą popularność uzyskują teraz gry imprezowe. Dostępne dzisiaj gry imprezowe stały się tak wartościowe, że ma je w swojej ofercie każdy odpowiednio wyposażony sklep z grami planszowymi. Dla sporej grupy osób gry planszowe są doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu z zaprzyjaźnionymi ludźmi (poznaj GroTeka44). Wśród gier planszowych wyróżnić można gry edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Na rynku gier planszowych nie brakuje też gier logicznych, przygodowych czy typowo towarzyskich.

gra

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z popularnych, klasycznych gier planszowych jest Chińczyk.

Czy powyższa notka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeżeli tak, to poznaj ten bardzo wyczerpujący tekst (http://kieta.pl/kalendarz-serwisowy/). On bez wątpienia również okaże się warty zgłębienia.

To gra, w którą jest w stanie zagrać równocześnie dwie, trzy lub cztery osoby. Gra pochodzi z Indii, do Europy dotarła już w VII wieku.Początkowo zostały opracowane dobrze nam znane zasady, które do tej pory nie zostały zmienione. Najmodniejszą grą planszową jest również Scrabble. Scrabble to dobrze znana gra słowna, w którą zagrać może od dwóch do czterech osób. Ta wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych gra jest modna teraz na całym świecie. Jest dostępna także w polskiej wersji językowej.

Starą grą planszową są też warcaby. Nie ma znaczenia, jaką grę planszową kupimy dla swojego dziecka pamiętajmy, że służy ona nie tylko zabawie, ale także celom edukacyjnym . W sklepach można zakupić gry planszowe skierowane do dzieci w danym wieku, zarówno dla tych w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Wraz z wiekiem zasady stają się coraz bardziej skomplikowane.