Parkingi niedaleko portu lotniczego na obszarze stolicy Dolnego Śląska

Na lotniskach we Wrocławiu nieustannie panuje potężny ruch, w związku z tym parkingi przy lotniskach są właściwie niezbędne. Niemało postaci przyjeżdża na lotnisko taksówką czy też automobilem, brak miejsca do zaparkowania zdoła być niewygodny. Parking przy lotnisku powoduje, że zdołamy bez problemu zaparkować auto i zręcznie oraz śmigle dostać się na lotnisko. Niektóre parkingi są trochę dalej, jednak lotniska gwarantują wtenczas darmowy transport z parkingu na lotnisko oraz odwrotnie.

Lotnisko

Autor: Dolapo Falola
Źródło: http://www.flickr.com
Na obszarze lotnisk z reguły mieści się nieco przeróżnych parkingów. Nim zostawimy auto na jednym z nich, powinniśmy wiedzieć, jakie przepisy wiążą na konkretnym parkingu. Niektóre są parkingami, na których nie wolno zostawiać samochodów. Służą tylko do krótkiego zatrzymania się oraz odjechania. Niejeden parking przy lotnisku we Wrocławiu jest parkingiem krótkoterminowym, to znaczy, iż zdołamy zatrzymać się na nim jedynie na krótki okres, przykładowo na 15 minut. Istnieją również parkingi długoterminowe, na jakich możemy zatrzymać się godzinę czy też więcej. Dużo lotnisk ma też parkingi poświęcone wyłącznie dla taksówek, wobec tego na tego rodzaju parkingach niewątpliwie nie powinny parkować zwyczajne wozy osobowe. Ważne jest też to, aby zwrócić uwagę czy konkretny parking na lotnisku jest płatny lub darmowy.

Powiązany artykuł: parking strzeżony

Dzięki przestrzeganiu wszelkich zasad oraz norm, związanych z parkowaniem, niewątpliwie na parkingu będzie panować ład i porządek. Pamiętajmy także o właściwym, zgodnym z przepisami trybie parkowania. Nie parkujmy na miejscach ofiarowanych dla niepełnosprawnych, jeśli nie należymy do tej grupy ludzi. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych nieraz znajdują się bliżej lotniska, by osoby te mogły szybciej i swobodniej na nie dotrzeć. Nie warto zajmować tych miejsc i utrudniać dotarcia jednostkom niepełnosprawnym. Zwracajmy także uwagę na dokładne parkowanie – strona tutaj -, by nie zajmować innym położeń parkingowych. Pomnijmy, że dla jednego wozu ofiarowane jest jedno miejsce parkingowe na lotnisku.