Sieć internetowa – jak na nas wpływa, co ma do zaoferowania, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez sieci internetowej. To w nim skupia się znacząca część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.

Internet to źródło wiedzy, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam potrzebne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Można śmiało stwierdzić, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na list zwrotny trzeba było czekać tygodniami, a czasem miesiącami (zachowania kulturowe). Obecnie wystarczy zalogować się na Facebooku czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim chcemy. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy urządzić spotkanie przy trzepaku.

ludzie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Skutkuje to tym, że coraz rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy . Śpieszymy się z domu do pracy, w pospiechu wracamy z pracy do domu. Łatwiej jest więc w kilka chwil napisać maila niż planować spotkanie w kawiarni, które z pewnością zajmie nam co najmniej godzinę z wypełnionego grafiku.

Social media odgrywają znaczącą rolę w obecnej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Uczucia wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z powalającą większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Następnym, swego rodzaju, wyznacznikiem Internetowej przestrzeni są memy. Co to jest mem? Niełatwo go zdefiniować, choć wielu użytkowników Internetu z pewnością się z nim co najmniej raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można powiedzieć, że to niedługa, zwięzła informacja, która niekoniecznie musi być wyrażona słownie, może występować w postaci graficznej.

Koniecznie zerknij tu (http://www.hurt.domwina.pl/Oferta-win-dla-sklepow-cabout-pol-47.html) – to prawdziwa gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość z pewnością da ci do myślenia.

Może być sarkastyczna, błyskotliwa, istotne, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele zalet. Możemy w nim szybko i sprawnie odnaleźć informacje na każdy temat. Z Internetu mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.