Jakie turystyczne atrakcje może zaoferować swoim gościom Szczecin, noclegowa baza w tym mieście.

Jednym z największych a zarazem najpopularniejszych miast nad Morze Bałtyckie jest Szczecin. Położony on jest w północno zachodnim krańcu naszego kraju, przy ujściu Odry do morza. Jego lokalizacja sprawiła, że jest on obecnie bardzo ważnym punktem na handlowej mapie tej części Europy, przed wiekami przebiegały przez niego liczne szlaki kupieckie.

miasto Szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com
Szczecin do dnia dzisiejszego stanowi ważne miejsce także we współczesnym handlu, z tego też powodu ma mocno rozwiniętą infrastrukturę, zwłaszcza morską. Jako miejscowość o blisko tysiącletniej przeszłości może całkiem sporo zaoferować zarówno samym mieszkańcom, jak również przyjeżdżającym do niego gościom.zobacz tutaj bus do niemiec bus do niemiecA gości tych jest całkiem sporo, nie tylko w czasie lata, lecz również w pozostałych okresach roku, ponieważ Szczecin ma całkiem sporo do zaoferowania w różnych wymiarach. Oczywiście największą atrakcją jest wspaniałe morze, szczecińskie plaże są znane na całym wybrzeżu ze swojej urody. Lecz oprócz tego gości kuszą zabytkowe budowle z dawnych lat, pyszna kuchnia i mnóstwo letnich atrakcji. Poza tym nasze propozycje stoją na bardzo wysokim poziomie

Bez wątpienia do największych atrakcji Szczecina można zaliczyć starą, zabytkową architekturę, ale też bardzo dużą ilość zieleni. Miasto to zostało rozplanowane na kształt gwiazdy, co przywodzi na myśl stolicę Francji. Niezwykle cenione wśród odwiedzających Szczecin gości będą Zamek Książąt Pomorskich oraz Bazylika Świętego Jakuba.

Jeżeli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje, które omawia podobną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zaciekawi, więc kliknij ten link.

Za to jeśli będzie chodzić o przyrodnicze atrakcje, to z kolei tutaj warte polecenia jest Muzeum Morskie, Jezioro Szmaragdowe oraz Puszcza Bukowa.

Szczecin, miasto

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę liczbę turystów Szczecin jest bardzo dobrze przygotowany pod kątem noclegów. Dużą ilość miejsc proponują liczne hotele i pensjonaty, miejsc do spania można też szukać w prywatnych domach, a rosnącym zainteresowaniem zaczynają się ostatnio cieszyć apartamenty w Szczecinie (strona www). Noclegi w tym mieście mają zróżnicowane ceny, więc każdy bez żadnego problemu coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć, istotne jest tylko, żeby w popularniejszych okresach roku pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie.