Jak radzić sobie z sytuacjami stresowymi – treningi miękkie

W obecnych czasach bardzo istotny jest aspekt psychologiczny. I nie chodzi tu o chodzenie do psychoterapeuty, ale o to jak dajemy sobie radę w przeróżnych sytuacjach i czy rozumiemy, co jest na przykład manipulacją, a co sposobem na dokończenie pewnych działań. Wszystko posiada swe przyczyny oraz skutki, a jeżeli zależy nam na tym by skutki były zdecydowanie sensowniejsze, to musimy wziąć pod uwagę to jak ważna jest psychologia, też w pracy.

Tak, więc niesamowicie powszechne są tzw. szkolenia

szkolenie

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com

miękkie. Na takich szkoleniach musimy uczyć się, w jaki sposób reagować w wielu sytuacjach, jak się nie ograniczać i jak funkcjonować, by inni nas słuchali, ale by nie zamykali swych głów jedynie na ukazywane im możliwości. Szkolenia miękkie powinny nauczyć nas znaleźć w sobie pokłady kreatywności, chociaż umieć czerpać ją nie jedynie z siebie, ale i z osób, z którymi przyszło nam pracować i to w taki sposób, by wszystko dawało sensowne rezultaty (zobacz ). Na szkoleniach tego typu mówi się również o technikach radzenie sobie ze stresem , który jest często problemem wielu ludzi. Stres może całkiem paraliżować, a co za tym idzie sprawia, że nie wywiązujemy się odpowiednio z powierzonych nam zadań. Dlatego tak ważne jest, żeby uzyskać informacje o kompetencjach miękkich. Otóż możesz mieć wiedzę w najmniejszym palcu, ale w dzisiejszych czasach to za mało.

Jeśli interesuje Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej też ma równie istotne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Powinno się mieć świadomość, w jaki sposób tę wiedzę zapakować, żeby ją sprzedać, by móc, najzwyczajniej w świecie, na swojej wiedzy zarabiać.

A jeżeli nie będziemy mieć kompetencji miękkich, to niestety w naszym świecie będzie nam ciężko zarobić jakieś pieniądze i pokazać się z najlepszej strony.
Szkolenia dla trenerów

trener w pracy

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcielibyśmy stać się trenerami i to nie jest ważne czy chodzi o bycie trenerem od motywacji, czy może trenerem sportowców – powinniśmy mieć właściwe szkolenia dla trenerów . Co istotne każde z tego typu szkoleń musi mieć moduły , które dotyczą kompetencji miękkich, bez nich nie da się być dobrym trenerem. Bo nie liczy się tylko to, co wiesz, a to czy potrafisz swoją wiedzę w odpowiedni sposób przekazać. Dlatego poszukując świetnych szkoleń, powinniśmy zwrócić uwagę na psychologiczne kwestie, czy będą na szkoleniu poruszane. A gdy przykładowo jesteśmy trenerami, dajmy na to sportowymi, dawnej daty, to dobrze iść na kurs (matura z chemii) dotyczący kompetencji miękkich, bo to może nam pomóc w budowaniu ducha drużyny.