Nowoczesne sposoby leczenia zębów

W dzisiejszych czasach, dbanie o wspaniały uśmiech to wielka przyjemność. Mamy nie tylko szeroki wybór płynów, past oraz szczoteczek do zębów, ale również coraz bardziej nowoczesne techniki leczenia i upiększania zębów. Dlatego też, wymagamy nie tylko podstawowej opieki lekarskiej z powodu uprzykrzającego życie bólu zęba. Nie boimy się również korzystać z nowoczesnych urządzeń, zdecydowanie podnoszących jakoś leczenia. I chociaż koszty leczenia bywają znaczne, pacjenci traktują je jak najlepszą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie godne zainteresowania metody leczenia i upiększania zębów stosowane są w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie – można tutaj znaleźć – zęba do tej pory wiązało się z bólem, wielokrotnymi wizytami u dentysty i oczekiwaniem, aż ząb się dostatecznie „zatruje”. Dopiero kiedy ząb był martwy, specjalista mógł usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel i bakterie. Metoda powoli odchodzi w zapomnienie. W dzisiejszych czasach tzw. endodontyczne leczenie zęba podczas jednego spotkania to niemal standard. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej aparatury, stomatolog jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, a następnie odbudować ząb. Oczywiście zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Źródło informacji – leczenie kanałowe mikroskopowe cena

Borowanie?

stomatolog

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego szczególnie boimy się u dentysty, to borowanie tradycyjnymi narzędziami. Zwykle już sam dźwięk donośnie pracującego wiertła budzi w nas paniczny lęk. W nowoczesnej stomatologii możliwe jest usunięcie chorych tkanek zęba przy użyciu lasera, który pozwala specjaliście precyzyjnie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko dzieje się bez hałasu pracującego wiertła.

Zobacz też: stomatologia

Czasami zdarza się, że uzębienie mamy kompletne, lecz przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie stomatolog może założyć nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo delikatne, mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Albowiem są wykonane z bardzo twardego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw. chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Z ich pomocą, można zmienić kolor i udoskonalić kształt zęba.