Święta inaczej

W tym roku święta Bożego Narodzenia – jak od kilku już lat – trochę mniej niż jedna druga z nas spędzi poza domem. Można to tłumaczyć na 2 sposoby. Pierwszym z wyjaśnień jest po prostu komfort. Wyjeżdżając z domku na czas świąt unikamy obowiązków związanych z przygotowaniami do nich (ewentualnie znacznie je zawęzimy). Wszelkie dania na świąteczny stół przygotuje dla nas obsługa hotelu.

Dodatkowym plusem wyjazdu w okresie świąt może być fakt, że możemy ten wyjazd połączyć z wyjazdem sylwestrowym. Wyruszamy w różne rejony naszego kraju, nie tylko na górskie stoki. Wyruszamy nawet – wydawałoby się – w mało „zimowe” regiony, jak Pomorze bądź Gdynia.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, których nie pociąga sztormowa aura a chcą zmienić otoczenie, niezłym pomysłem może być wyjazd do Krakowa. Wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: apartamenty Kraków wynajem, i wnet wyszukamy stosowne dla nas mieszkanko na te kilka dni. Grudniowy Kraków proponuje podróżnikom klimat jakiego darmo szukać gdzie indziej.

Czy pragniesz może dostać link do strony hotele dla dzieci, gdzie oczekują na Ciebie nowe wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten portal.

W wilijny wieczór po kolacji, pasterka w Mariackim Kościele może być przeżyciem wartym wyruszenia w tenże szczególny czas z domku. Ci z nas którzy lubią wygodę, powinni dużo wcześniej wbić w przeglądarkę hasło: noclegi Kraków rynek, gdyż przypuszczalnie najbardziej atrakcyjne miejsca będą mocno oblegane. Każdy bowiem pragnąłby w okresie poświątecznym wyjść na Rynek, i oczekując Nowego Roku poznać kogoś nowego lub po prostu szampańsko się bawić razem z innymi. Będzie to tym łatwiejsze, że włodarze miasta aranżują koncerty jak też imprezy sylwestrowe. Każdego roku możemy na krakowskim rynku wysłuchać koncertów gwiazd.

Być może jest to utrapieniem dla stałych mieszkańców otoczenia pomnika Mickiewicza, jednak dla najmujących apartamenty w Krakowie może to być na pewno nie lada atrakcja jeśli nie zawsze mamy sposobność bywać w Kazimierzu. Ci zaś, którzy – jak ja – nie bardzo przepadają za koncertami na wolnym powietrzu, w czasie sylwestrowym mogą częstować się gorącą czekoladą miejscowej fabryce słodkości we wnętrzach wawelskich, czytając ukochaną książkę lub studiując po raz kolejny naszą historię. Turyści kochający książki mogą się również przespacerować śladem wielkich literatów po krakowskich plantach.