Wzorzyste pocztówki – czy warto podtrzymywać tę tradycję

Nadchodzą święta, dlatego warto między innymi pomyśleć o spędzeniu wolnych chwil ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeśli możemy wspólnie z innymi zasiąść do stołu, porozmawiać, opowiedzieć o swoim planach i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze natomiast taka możliwość, aby się wspólnie spotkać istnieje. Wówczas, tak czy inaczej warto pamiętać o bliskich, choćby wysyłając do nich kartki pocztowe. Dzisiaj tego rodzaju obyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zatelefonować, wysłać smsa bądź porozmawiać przez internet. Każdy sposób jest oczywiście dobry, jeżeli dzięki temu podtrzymujemy jak najbardziej relacje z najbliższymi. Tyle że tradycyjne sposoby, tak jak wymienione wyżej przesłanie pocztówek ma swój urok, którego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpi.

pisanie listu

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie poligrafia jest mocno rozwinięta (doczytaj: teczka ofertowa), tym samym kartki pocztowe bywają naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wybór pod tym względem jest bardzo duży: od zwykłych kartek, z wydrukowanym zdjęciem, po te trójwymiarowe, jakie może udostępnić wyłącznie drukarnia posiadająca specjalne oprzyrządowanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością docenią nasi bliscy, jest zrobienie takiej kartki również na własna rękę. Wystarczy jeśli o to chodzi zaopatrzyć się w dosłownie kilka przyborów i chwilę zastanowić się co chcielibyśmy aby znalazło się na takiej kartce, a samo zrobienie będzie zdecydowanie łatwiejsze niż sądzimy. Prawdą jest, że w rzeczywistości na ogół po prostu nie chce nam się brać za tego rodzaju rzeczy lub – jak to często tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Jednakże taka kartka własnoręcznie zrobiona, ani nie jest droga, ani nie jest wielce pracochłonna, natomiast może sprawić adresatowi bardzo miłą niespodziankę.

Sprawdź także – ulotki A6

listy

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu, jak przyzwyczailiśmy się już do smsów, czy widorozmów, kiedy nagle pojawi się w naszej skrzynce list z przesłaną do nas kartką, na pewno będziemy mile zaskoczeni. Takie drobiazgi są w cenie, szczególnie w czasach, kiedy wszystko można kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na adresacie, że chcemy mu dać coś oryginalnego i poświęcić na to swój czas i energię.

Kiedy czytasz o publikującej intrygującą Cię treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info (https://dodatkicukiernicze.pl/pl/c/Opakowania/33) dotyczące źródeł, z których czerpie ona dane.

Doceni to jak najbardziej każdy, kto dostanie taki upominek.