Poznaj parę informacji o zmianach w przepisach prawa.

Nie wiem czy słyszeliście ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która formalnie uwolniła zawód księgowego. Minęło już dużo czasu od tego zdarzenia jednak nadal dużo osób nie wie czy powierzanie odpowiedzialności za rozliczenia firmy, profesjonalistom bez certyfikatu, jest dobrą decyzją. Każdy podatnik chce być obsłużony przez kompetentnego księgowego.

księgowość

Czy jednak papierek jest tego poręczeniem? Istnieje przekonanie, że certyfikowany księgowy wykona swoją pracę dużo sprawniej niż ten nie posiadający certyfikatu. Jednak okazuje się, że certyfikat (nasz biuletyn-> – http://www.certificator.eu/en/certification/russian-certificates-certification-in-russia-in-general.html) nie zawsze jest zapewnieniem kompetencji – . Rynek dość szybko sprawdził ten problem i okazuje się, że nawet bez certyfikatu księgowi są profesjonalni, dobrze wywiązują się ze swoich zadań i wykonują usługi na najlepszym poziomie. Świadomy właściciel decyduje się na księgowego z wiedzą a nie z certyfikatem.zobacz pod linkiem moskitiery warszawa bemowo moskitiery warszawa bemowoNastępną zmianą jest zmiana w zakresie wystawiania faktur – chodzi o wdrożenie wystawiania faktur w programie MOSS. System ten obowiązuje w naszym kraju od stycznia 2015 r. Jest to system rozliczania się z kontrahentem zagranicznym z kraju członkowskiego UE przez fakturę. Krótko mówiąc właściciel oferujący usługi elektroniczne, telekomunikacyjne a także nadawcze w kraju członkowskim jest opodatkowany i zarejestrowany właśnie w tym kraju – czytaj na ten temat na W Polsce sporządzanie faktur VAT odbywa się bez zmian – faktura musi być w dokumencie papierowym i posiadać dane regulowane przez przepisy. W temacie deklaracji MOSS – składa się ją tylko w postaci elektronicznej, do 20 dnia każdego miesiąca po kwartale w którym nastąpiło rozliczenie.

fakturowanie

Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com

Pozytywną zmianą w temacie prowadzenia sklepu online są zmiany w zakresie praw konsumenta (prowadzenie sklepu internetowego). Zmiana wnosi 14 dniowy termin na złożenie przez nabywcę oświadczenia o odstąpieniu od zawartej umowy. Dodatkowo Konsument powinien być dobrze powiadomiony o wszelkich prawach oraz obowiązkach nie później niż w momencie złożenia oferty zawarcia umowy na odległość. Oznacza to, że wszystkie informacje wymagane przepisami powinno się zamieścić już w treści strony www sklepu online. Zmiany w ustawach co chwilę się zdarzają ale to naszym interesem jest je śledzić by nie pozwolić się okłamać nawet w najprostszej sprawie. Potrzeba kilka sekund w internecie.