Niezapomniane wakacje w dalekich ziemiach – niesamowita Sri Lanka

W dwudziestym pierwszym wieku dużo osób zamierza szczególnych atrakcji podczas licznych planowanych wycieczek. Wyjątkowym zaciekawieniem odznaczają się podróże do egzotycznych krajów – jest to na pewno ciekawa podróż. W zależności od osobistych potrzeb oraz preferencji można poznawać w całości inną kulturę, spróbować miejscowych dań , jak również cieszyć się miłym ciepłem, słońcem oraz świeżym powietrzem , a także urzekającym morzem.

Sri Lanka

Autor: Amila Tennakoon
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno dobrze wiedzieć, iż da się to wszystko mieć zagwarantowane nie wyłącznie na popularnej Majorce albo Kubie – wiele innych, równie atrakcyjnych a mniejszą ilość uznanych regionów nawet jest znacznie godnych zainteresowania. Sri Lanka na pewno zalicza się do takich miejsc. Sri Lanka nosiła dawniej dużo nazw i wszystkie z nich obrazują, jak znacznym zainteresowaniem cieszyła się owa pozornie nierzucająca się w oczy wyspa położona na Oceanie Indyjskim. Dawniej była określana poprzez Europejczyków jako Cejlon, będący fonetyczną adaptacją Sinahalam, który odnosi się do „lwiej krwi. Przez inne fale Hindusów była nazywana także „miedzianym liście, „Wyspą Nauki” (ze względu na obecność ważnych świątyni Buddy), „Łzą Indii” poprzez ludność arabską – „wyspą błogości”.

Sri Lanka była obecna też w perskich baśniach.

Nakłaniamy Cię, byś wszedł na łącze do wpisu. Tam odkryjesz inne niezwykle interesujące treści na pokrewny temat do tego, który widnieje na tej witrynie.

Miły gorący klimat, bliskość oceanu, obecność bardzo estetycznych koralowców i unikalnej przyrody powoduje, iż „Łza Indii” zaczyna być miejscem chętnie zwiedzanym poprzez turystów. Z pewnością powinni zainteresować się nią ową turyści pragnący uprawiać sport – na jej obszarze są umiejscowione zarówno góry, jak też wybrzeża z krystalicznie przejrzystą wodą, wieloma zatokami.

Sri Lanka

Autor: Matthias Kümpel
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżując do wszystkich egzotycznych państw koniecznie warto przed wyjazdem pamiętać o paru potrzebnych czynnościach. Zdecydowanie warto zaplanować wyjazd biorąc pod uwagę tamtejszy nastrojowość i porę roku – Sri Lanka, jako miejsce zlokalizowane w klimacie monsunowym, charakteryzuje się znaczną ilością opadów. Również przed wszelkim wyjazdem należy postarać się o nieocenione dokumenty, sprawną ilość bagażu i konieczne szczepienia. W razie skłonności do pewnych schorzeń bądź cierpienia na dolegliwości przewlekłe nie jest w stanie zabraknąć stałych leków.

Warto także spakować niemałą liczba środków na moskity oraz kremu z filtrem UV, aby móc ucieszyć się pięknym słońcem, w miejsce martwić się o oparzenia. W przypadku posiadania bladej cery polecany jest przed podróżą wizyta w solarium na krótki czas – wówczas karnacja będzie najbezpieczniej przystosowana.