Trzeba nauczyć siebie i swoje dzieci wypoczywać! O roli relaksu w obecnym świecie.

W trakcie ostatnich kilkunastu lat sposób życia ludzi uległ wielkiej zmianie. Aktywność zawodowa stanowi najważniejszy składnik naszych realiów. Pośpiech współczesnej egzystencji i nasilona konieczność konsumpcji powodują, że w rankingach osobistych celów stała i intratna posada triumfuje nad posiadaniem rodziny.

dzieci

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz ogniska domowego ludzie skupieni na rozwoju zawodowym rezygnują także ze swoich zamiłowań. Pięcie się po szczeblach kariery obliguje do poświęceń. Przy bezwarunkowym zaangażowaniu w pracę nie ma miejsca na pasje i pozostałe czynności pozazawodowe. Kolejną ofiarą biegu za sukcesem jest nasz wolny czas. Ludzie zawaleni obowiązkami tracą zdolność efektywnego relaksu. Stan ten stanowi wspaniały model błędnego koła. Przeciążony człowiek, który nie ma szansy na regenerację jest mniej wydajny i wolniej wykonuje zlecenia. Potrzebuje zatem więcej czasu na spełnienie zadań i często zamiast wypoczywać zostaje w zakładzie pracy po godzinach. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten styl życia stanie się udziałem kolejnych generacji. Internet powoli staje się jedyną znaną odskocznią od codzienności, a dzieci nie cierpią już z powodu rozbitych kolan czy wszechobecnych siniaków, ale przez wady wzroku i kręgosłupa nabyte podczas ciągłego tkwienia przed ekranem. Inną kwestią jest coraz powszechniejsza wśród szkrabów nadwaga. My jesteśmy odpowiedzialni za stan zdrowia i jakość późniejszego życia naszych pociech – .

Dlatego też powinniśmy pokazywać im, jak bardzo konieczny jest odpowiedni wypoczynek i jak dużo dobrego może uczynić dla nas aktywność fizyczna. Oczywiście nie mówimy tu o uprawianiu wymagających dyscyplin sportowych, ale o regularnej porcji zdrowego ruchu. Nasza postawa do tej materii na pewno będzie inspiracją dla dzieciaków.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość szczegółów na opisywany w tym miejscu temat, to użyj informacji (https://www.metfix.com.pl/oferta/liny-lancuchy-nierdzewne/lancuchy-nierdzewne/) zamieszczonych w zbliżonym wpisie.

Już od wczesnych lat możemy przyzwyczajać je do aktywności fizycznej. Dziecięce wózki turystyczne pozwolą na zabieranie maluchów na wycieczki po okolicy i ułatwią dalekie podróże. Być może dzięki temu nasz szkrab w przyszłości zamarzy o butach Rock Pillars, a nie o kolejnej grze komputerowej.