Wakacje luksu dla każdego – pomyśl, w jaki sposób możesz wypocząć

Współcześnie na wakacyjne wycieczki stać praktycznie większość z nas. Zależnie od tego jaki posiadamy budżet możemy zdecydować się mniej bądź bardziej luksusowe wyjazdy. Rzecz jasna, prawdziwy luksus „słono” kosztuje i na taki mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Warto jednak, przynajmniej raz w życiu pozwolić sobie na tego typu wakacje nie tyle, żeby poczuć się jak przysłowiowy krezus, ile by doznać prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo zapamiętamy.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe wycieczki są luksusowe między innymi dlatego, że gwarantują nam przeżycia i wrażenia, których nie dostaniemy na co dzień.

Czy ciekawią Cię podobne zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://warsaw.nobuhotels.com/pl/meetings-events/) takiego typu wpisów znajdziesz na naszej kolejnej stronie. Namawiamy!

Dają one uciechę i pobudzają niemal wszystkie zmysły: urocze, wręcz niebiańskie krajobrazy, cudowne, aromatyczne zapachy, cisza, relaks – to tylko namiastka atrakcji jakie czekają na nas w egzotycznych miejscach. Tutaj życie zaczyna płynąć inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej niebieska, kryształowa, powietrze bardziej świeże, słońce bardziej gorące, a roślinność piękniejsza. Przykładem takiego miejsca jest chociażby Wyspa Mauritius położona w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, bo też tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak cudowne wakacje. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi lądu zaś panuje wręcz rajski klimat – gorąco, słonecznie, tropikalna, wyjątkowa roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy, które przeplatają się z azjatycką kulturą, indyjskimi kolorami i … europejską ekskluzywnością. W hotelach bowiem panuje najwyższy z możliwych standardów. Tutaj każdy przybysz traktowany jest niemalże po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście kosztuje – podróż w tego rodzaju egzotyczne miejsca średnio kosztuje blisko 10 tys złotych. Nie będzie to jednakże cena wyrzucona w błoto. Tak spędzone wakacje, bądź też podróż ślubna i tak dalej zagwarantują niezapomniane chwile na długi czas. W końcu jak często mamy możliwość poczuć się niczym w raju?

Przecież żyje się tylko raz, powinniśmy zatem jak najwięcej czerpać z życia i chociaż raz odbyć taką wspaniałą, luksusową podróż.