Z jakich powodów Kraków to tak chętnie odwiedzane miasto, jakie atrakcje może zaoferować turystom.

Jednym z najpiękniejszych miejscowości w naszym kraju jest Kraków, corocznie do niego przyjeżdża około dziesięciu milionów odwiedzających. Naprawdę niezwykła atmosfera tego miasta zachęca do przyjazdu gości z różnych krajów i w różnym wieku, bo i każdy będzie mógł bardzo przyjemnie spędzić wolny czas.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie dużą atrakcją Krakowa są naprawdę niezwykłe zabytki, rozpoznawalne i cenione na świecie. Wawelski Zamek, Krakowski Rynek czy Kościół Mariacki to zaledwie część z nich, a przecież będzie ich dużo więcej. Można na wiele godzin się zapuścić w urokliwe uliczki w śródmieściu, delektując się tym, co zostało po kilkusetletniej historii. Także osoby młodsze, które wolą dużo zabawy od zwiedzania zabytkowych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.
Uliczki wokół Rynku są pełne różnego rodzaju knajp, dyskotek i barów, w jakich przy dobrym piwie można spędzić czas przez całą noc.

Na pewno zda Ci się hiperłącze do artykułu, jeżeli intrygują Cię zawarte w naszym tekście informacje. Na kolejnej witrynie wyszukasz ich dużo więcej.

Rozbudowana noclegowa baza sprawia, że najczęściej nie ma dużych problemów ze znalezieniem kwatery, a mimo dużego zainteresowania miastem ceny zatrzymały się na dość umiarkowanym poziomie. Kraków to bardzo piękne miasto i warto się w nim zatrzymać na jakiś czas, aby go lepiej poznać. Zwiedzanie zaplanować można albo samemu, mając na uwadze ilość rozmaitych przewodników nie powinno to być trudne, albo wyszukać jakieś doświadczone biuro turystyczne Kraków i skorzystać z jego oferty – oferta biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek

Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com
Zaletą tego drugiego rozwiązania jest to, że zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, jaki z pewnością powie o ciekawostkach, których się nie znajdzie w sieci. Oprócz tego wycieczki w formie zorganizowanej przeważnie mogą dużo sprawniej dostać się w część miejsc, niż turyści samodzielnie zwiedzający. Jeżeli się przyjeżdża do Krakowa na większą ilość dni, to pomyśleć również można o obejrzeniu dalszych okolic tego miasta, jakie także mogą dużo zaproponować. Turystyczne biura organizują najróżniejsze wycieczki objazdowe z Krakowa, w czasie jakich poznać można największe okoliczne atrakcje , przykładowo takie jak Obóz (obozy sportowe dla dzieci) Koncentracyjny czy też Kopalnię Soli.