Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda pani w swej szafie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na specjalne wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma buty specjalistyczne, potrzebne do uprawiania sportów (wspinaczka, jazda konna) albo zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich obuwia?

buty do wspinaczki górskiej

Autor: nie
Źródło: pixabay.com
Kiedy mowa o obuwiu do wspinaczki, warto rozejrzeć się za ofertami firm, które szyją tego typu obuwie od wielu lat i faktycznie produkują buty >>> buty skiturowe odpowiadające wymaganiom sportowej wspinaczki. Taką firmą jest Rock Pillars, której buty do wspinaczki wytwarzane są w oparciu o zaawansowaną technologię oraz głęboką znajomość tematu. Przez cały czas firma Rock Pillars nie przestaje pracować nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki precyzyjnej konstrukcji i użytym materiałom, buty Rock Pillars usuwają przeszkody we wspinaczce – buty rock pillars bywają przydatne. Czy przez tak zaawansowane technologie cena tych butów jest niebotycznie wysoka? Chyba nie. Jest optymalna, a z pewnością adekwatna do ich jakości. Całkiem podobnie, jak buty > buty trekkingowe salomon Rock Pillars, buty traperki czy też trekkingi powinny być stabilne i wytrzymałe, a zastosowane do ich produkcji materiały – mocne i wielokrotnie przetestowane. W traperach dobrze jest pochodzić chwilę po sklepie, aby przekonać się, że buty bardzo dobrze usztywniają kostkę i są masywne i twarde, lecz nie tak sztywne, że ranią nam stopy przy każdym ruchu. Trapery, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć na podeszwie bieżnik. Oczywiście różni się on znacząco, lecz to bardzo ważne, by zwrócić na niego uwagę. Od tego zależy, czy będziemy poruszać się niestabilnie, czy nasze kroki będą pewne. Podobnie sytuacja ma się z wiązaniami i szyciami – szyte buty o dobrze dostosowanych sznurówkach będą służyć bez kłopotu przez wiele lat i sprawdzą się w każdych warunkach.

wspinaczka górska

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno być wprawionym w kupowaniu obuwia do zadań specjalnych, gdy kupuje się je raz na jakiś czas, dlatego warto skupiać się zawsze na tworzywie, z jakiego są wykonane, przeszyciach, dobrej podeszwie, gwarancji jakości od producenta i cenie. Kiedy tylko możemy buty wypróbować – zróbmy to. Będziemy pewni, iż wybieramy idealny fason. I nie bójmy się wypytywać sprzedawcy o ich szczegółowe cechy. To obuwie ma nam służyć na długo.